Mikołajki w grupie Lisków PDF Drukuj Email
niedziela, 12 grudnia 2021 14:20, odsłon: 671

Dzień 6 grudnia to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci, tych dużych i tych małych. Obchodzone są wówczas Mikołajki. Przedszkolaki na tą okoliczność ubrały się wyjątkowo na czerwono i ,,mikołajkowo”. Cierpliwie czekając na przybycie Mikołaja dzieci wspólnie bawiły się poprzez zabawy rozwijające pamięć oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. Nie mogło też być inaczej w grupie Liski. Z uwagi na mnóstwo pracy w tym roku Święty Mikołaj posłał swoich najlepszych reniferów i super  pomocnicę  Mikołaja.

W imieniu Świętego Mikołaja przedszkolaki otrzymały prezenty od Mikołajkowych pomocników. Nie zabrakło również upominków od Pani Dyrektor dla naszych grzecznych Lisków. Zaś przedszkolacy podziękowali za prezenty super kolorowymi pracami plastycznymi oraz miłą i radosną atmosferą.

W przedszkolu dzień ,,Mikołajek” był wyjątkowy i magiczny. Dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci, a niektórzy z nich zapewne nie mogą się doczekać kolejnej wizyty Świętego Mikołaja. Niewątpliwie dzień Mikołajek wprowadził wszystkich przedszkolaków, a także pracowników przedszkola w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

Barbara Koźluk

Zdjęcia Małgosia Lipnicka

Na zdjęciach widać siedzące dzieci w kole przy sylwecie Mikołaja. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci na wspólnym zajęciu z Paniami z grupy przebranymi za renifery. Na zdjęciach widać wręczane prezenty przez Panie oraz wspólne zabawy z chustą animacyjną. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci wykonujące prace plastyczną.