Start Koło muzyczne DZWONECZKI

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Występy dzieci z koła muzycznego „Dzwoneczki” z Przedszkola Nr 3 PDF Drukuj Email
czwartek, 19 stycznia 2012 16:31, odsłon: 5443

0053_miniGrupę „Dzwoneczki” w tym roku, tworzą dzieci pięcioletnie z gr III oraz kilkoro sześciolatków. Dla większości występy były debiutem na dużej scenie. Trema dopisywała, ale radość z występu i uśmiech na twarzach szybko ją pokonał.

Nasze kolędowanie rozpoczęliśmy od eliminacji 10.01- Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną. Po pierwszym zaistnieniu na dużej scenie, dzieci oczekiwały na wyniki. Zostaliśmy zaproszeni na Koncert Galowy -14.01, gdzie usłyszeliśmy werdykt: II miejsce. Zadowolenie zdopingowało nas do zaśpiewania najpiękniej jak potrafimy przygotowanych kolęd.

 

Nasi pasterze (Gabryś, Bartek i Kuba)dodali na zakończenie
Za prywiet, za uhoszczenije
Wy pryjmite pozdrowlenije
Żyt wam wmiestie let do dwiesti
Szczasta wam do krepkoho zdrawija
So swietłym Rożdżestwom Chrystowym

Następnego dnia - 15.01, zbiórka pod Hajnowskim Domem Kultury. Niektórzy po raz pierwszy wyruszali w podróż bez swoich rodziców. Wyjazd do Białegostoku na XIII Prezentacje zespołów kolędniczych "Gwiazda i Kolęda". Organizatorem było  Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, a celem  imprezy - podtrzymywanie i popularyzowanie białoruskich tradycji kolędniczych. Na scenie zaprezentowały się zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłych. Po występie i ciepłym posiłku wyruszyliśmy w podróż powrotną. Humorki nam dopisywały, więc słowa pieśni same z ust się wydobywały. Wróciliśmy troszkę  zmęczeni, ale szczęśliwi. Rodzice już na nas czekali, i o wrażenia z wycieczki od razu pytali. Niektórzy sankami przybyli i na zabawę „z górki na pazurki” nas zaprosili.
Tak się rozśpiewaliśmy, że z okazji święta Babć i Dziadków wybieramy się w czwartek 19.01 do ZOL-u, aby wraz z naszą kolędą, zanieść chorym ludziom trochę radości i tej naszej dziecięcej wesołości.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information