Start ŻUBRY Układ Słoneczny

wtorek, 23 listopada 2021 17:44, odsłon: 426

23.11.2021r.

Temat: Układ słoneczny

1. Co to jest układ słoneczny?

odp. Jest to Słońce i osiem krążących wokół niego planet ( Ziemia, największa Jowisz, najmniejsza Markury, Wenus, Mars, Saturn, Uran, Neptun).

2. Obejrzyjcie prezentację: https://www.youtube.com/watch?v=7RiOkT1ggVI

3.zapoznanie z zapisem cyfrowym liczby 6- uzupełnijcie karty pracy str.16 i 17

Agnieszka Panasiuk- Kaczoch

1. Gwiazdki- ćw. oddechowe.

Potrzebna kartka z bloku w ciemnym (kolorze czarny, granatowy) gwiazdki wycięte z papieru lub zrobione ozdobnym dziurkaczem. Kartkę układamy na środku stołu , gwiazdki na brzegu. Dziecko stara się przesunąć gwiazdki na kartkę  nabierając powietrza nosem wydmuchując delikatnie ustami. Gwiazdki które uda się wdmuchnąć na kartkę na koniec zabawy można przykleić i powstanie rozgwieżdżone niebo.

2.Zabawy z 6.

Rodzic rysuje na formacie A4 kontur cyfry 6 dziecko pięknie ją ozdabia dowolną techniką. Czekam na zdjęcia pięknych szósteczek.

Iwona Gierasimiuk