Start Rok 2011/2012 Ekologiczne choinki

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Ekologiczne choinki PDF Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2011 21:33, odsłon: 3067

0052_miniTuż przed Świętami Bożego Narodzenia we wszystkich grupach przedszkolnych, wspólnie z rodzicami, powstały „ekologiczne choinki". Propagując idee proekologiczne, wykorzystaliśmy całe mnóstwo surowców odpadowych, by stworzyć oryginalne dekoracje w holu przedszkola. Wykorzystaliśmy m.in. opakowania kartonowe po sprzęcie AGD, płyty CD, plastikowe nakrętki, makulaturę, wstążki, tasiemki, guziki. Było również sporo surowców naturalnych: siano, słoma, suszone pomarańcze, drewniane listewki.

 

Połączyliśmy naszą troskę o środowisko z radosnym przeżywaniem rodzinnych, bożonarodzeniowych chwil. Przy dźwiękach kolęd, pastorałek i pląsów dzieci wspólnie z rodzicami na zajęciach warsztatowych stworzyli prawdziwe dzieła sztuki – choinki według różnych pomysłów.

Codziennie, wchodząc i wychodząc z przedszkola ekologiczne choinki przypominają wszystkim, jak ważne są chwile spędzone z bliskimi.

Jolanta Wołkowycka

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information