Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Pierwszej Pomocy w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
wtorek, 21 września 2021 22:16, odsłon: 209

Pierwsza pomoc przedmedyczna często ratuje życie. Już od najmłodszych lat dzieci niejednokrotnie stają się bohaterami niosąc pomoc członkom rodziny w nagłych wypadkach. Jest to zasługą wczesnej edukacji dzieci pod kątem udzielania pierwszej pomocy i znajomości numerów alarmowych. Właśnie dlatego dzieci z grupy Sarenek obchodziły „Dzień pierwszej pomocy”.

Na zajęciach, tego szczególnego dnia utrwaliły  podstawowe zachowania i czynności, które nawet dzieci mogą podjąć w nagłych wypadkach. Dzieci miały możliwość obejrzenia apteczki pierwszej pomocy oraz jej zawartości a także utrwalały do czego służą poszczególne przyrządy. Wielka frajdę sprawiło im przebranie się w stroje pielęgniarki i lekarza a także możliwość naklejania plasterków swoim kolegom oraz wykonania pierwszych prób bandażowania. Ponadto dzieci obejrzały film edukacyjny na ten temat i brały aktywny udział w zabawach tematycznych. Jedną z ważniejszych rzeczy podczas zajęć było utrwalenie znajomości numerów alarmowych i sytuacji, kiedy należy je wykorzystać.

 

                                                                                                        

Angelika Koszel, Katarzyna Szerszunowicz

 

Opis galerii zdjęć:

Pierwsze zdjęcie prezentuje dzieci z grupy Sarenek w strojach lekarza i pielęgniarki. Kolejne zdjęcia przestawiają dzieci w trakcie oglądania akcesoriów do udzielania pierwszej pomocy a także zabaw i oglądania filmu edukacyjnego.

 

                                                                                                                     

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information