Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Sówek PDF Drukuj Email
wtorek, 21 września 2021 21:48, odsłon: 9473

15 września na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia dzieci, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. A punktem wyjścia do tych zabaw jest kropka.

W tym roku „The Dot Day” po raz pierwszy obchodzili najmłodsi adepci Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika. Dzieci najpierw poznały historię Vashti i zobaczyły, że kropka może być świetnym punktem wyjściowym do narysowania słońca, samochodu czy nawet statku. Następnie zaopatrzone w kolorowe kropki same tworzyły obrazy. Punktem kulminacyjnym było stworzenie techniką malowania paluszkiem, kolorowej tęczy.

Bożena Szokało-Jefimiuk, Monika Szwarc

Zdjęcia: Katarzyna Culepa, Marta Kowalska

Zdjęcia przedstawiają dzieci w trakcie zabaw i prac plastycznych w trakcie obchodów Dnia Kropki. Pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci bawiące się kolorowymi kropkami. Na kolejnych zdjęciach widzimy dzieci podczas malowania paluszkiem kolorowej tęczy. Na ostatnim zdjęciu dzieci prezentują wykonane prace plastyczne.