Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Żuberki na edukacyjnej ekspozycji grzybów Białowieskiego Parku Narodowego. PDF Drukuj Email
wtorek, 21 września 2021 21:37, odsłon: 384

W piątek skorzystaliśmy z zaproszenia i wyruszyliśmy na spacer do Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej na mini ekspozycję grzybów pt. „Dzień Grzybów” zorganizowaną przez Białowieski Park Narodowy. Pani dr Joanna Bober w ciekawy sposób opowiedziała nam o grzybach jadalnych i trujących. Zaprezentowała nam wiele ciekawostek z Królestwa Grzybów. Mogliśmy nie tylko oglądać, ale także dotykać, obserwować przez lupę, wąchać różne rodzaje grzybów.

Przedszkolaki dowiedziały się, że nie należy niszczyć grzybów, gdyż wzbogacają one środowisko przyrodnicze i odgrywają w przyrodzie bardzo ważną rolę. Okazało się, że grzyby mają rozmaite kształty, są różnych kolorów, smaków i zapachów.

Na pamiątkę zajęć dzieci otrzymały znaczki i lizaki z ilustracją  grzybków oraz obrazki  do pokolorowania. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja o grzybach. W drodze powrotnej nuciliśmy  piosenkę: "Rosną sobie grzybki w trawie i patrzą na świat ciekawie. Tu czerwone, tam brązowe do tańca grzybki gotowe. Co to będzie, co to będzie tyle grzybów rośnie wszędzie."

 

 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch i Iwona Gierasimiuk

 

 

 

Opis galerii zdjęć:

Pierwsze zdjęcie prezentuje dzieci z grupy Żubrów. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci na wystawie grzybów, słuchające ciekawostek i oglądające różne gatunki grzybów. Ostatnie zdjęcie to zdjęcie grupowe dzieci wraz z ich paniami.

 

 

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information