Start artykuly Skąd się biorą produkty ekologiczne

Skąd się biorą produkty ekologiczne
czwartek, 01 lipca 2021 23:45, odsłon: 262

Grupa Saren i Jeżyków w ramach programu "Skąd się biorą produkty ekologiczne" omówiła na podstawie publikacji, plansz oraz filmu animowanego wszystkie działy przewidziane w programie. Dzieci dowiedziały się co to znaczy, że produkt jest ekologiczny i jak go rozpoznać wśród innych produktów. Poznały produkty ekologiczne oraz ich zalety. Zapoznały sie też ze znaczkiem EKO, który znajduje się na opakowaniach tych produktów. Podsumowaniem każdych zajęć były zabawy ruchowe oraz praca plastyczna. Dzieci wykonały piękną Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz owoce z bibułkowych kulek.

Bogusa Wołodkiewicz i Ula Kiryluk

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeżyków i Sarenek podczas zajęć edukacyjnych" Skąd się biorą produkty ekologiczne". Pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sarenek poznające i wykonujące Piramidę Zdrowego  Żywienia i Aktywności Fizycznej. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeżyków podczas zajęć na temat rozpoznawania znaku Eko i wyszukiwania go na opakowaniu, degustacji ekologicznej herbatki i wykonywania  znaku EKO.