Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Żuberki z wizytą w Straży Pożarnej w Hajnówce. PDF Drukuj Email
wtorek, 29 czerwca 2021 21:54, odsłon: 289

W słoneczny czerwcowy dzień odwiedziliśmy Komendę  Powiatową PSP w Hajnówce, aby uczestniczyć w zajęciach w sali edukacyjnej Ognik. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz sposoby zachowania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia prowadzili kpt. Marcin Gacuta, mł. ogn. Marcin Kuptel oraz mł. ogn. Paweł Golonko. Tuż po wejściu dzieci zostały ubrane w kamizelki odblaskowe. Przedszkolaki zdobywały wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Poznały m.in. numery alarmowe, aspekty pracy strażaka, zapoznały się z działaniem różnych instalacji przeciwpożarowych tj. gaśnic, hydrantów.

Chętni mogli wybrać numer telefonu alarmowego  i przeprowadzić rozmowę ze strażakiem, prosząc o pomoc w zaistniałym zdarzeniu. Zaciekawienie wzbudził mini wóz strażacki wyposażony w niezbędny sprzęt. Byliśmy także w  pomieszczeniu,  które ma za zadanie symulować mieszkanie, a w nim np. urządzenia elektryczne, kominek, nawet choinka - przedmioty, które nieprawidłowo użytkowane mogą stanowić wielkie zagrożenie. Nie lada strachu dostarczył nam symulowany przeraźliwy sygnał alarmowy. Później obejrzeliśmy  akcję strażaków: zjazd po rurze, ubieranie się w strój strażak, jak wyglądają stroje strażaków. Żuberki przymierzały kaski i z zaciekawieniem oglądały sprzęt znajdujący się w wozie strażackim. Następnie obejrzały pokaz gaszenia  wodą z węża strażackiego i armatki wodnej, spróbowały swoich sił w trzymaniu takiego węża strażackiego, co okazało się dużą frajdą, a jeszcze większą zabawa w bryzie. A jakie cudne obrazki wodne utworzyły się na niebie w blaskach promieni słonecznych. Troszkę zmoczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola, gdzie wszystkie dzieci stwierdziły , że praca strażaka jest bardzo ważna i wymaga dużo odwagi. Wycieczka była bardzo ciekawa, za co serdecznie dziękujemy panom strażakom. Życzymy dużo zdrowia, a idee czerpane od patrona strażaków św. Floriana niech przyświecają Wam zawsze.
 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch  i Iwona Gierasimiuk

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żubrów podczas zajęć edukacyjnych w sali "Ognik" w Straży Pożarnej w Hajnówce. Pierwsze zdjęcia prezentują dzieci ubrane w odblaskowych kamizelkach w czasie instruktażu przez prowadzących strażaków. Kolejne zdjęcia są przy wozie strażackim: prezentacja wyposażenia wozu, odzieży ochronnej oraz zdjęcia pamiątkowe dzieci w kaskach strażackich. Następne zdjęcia są na podwórku, podczas prezentacji możliwości węża strażackiego. Ostatnie zdjęcie to grupowe zdjęcie Żubrów na tle budynku Straży Pożarnej w Hajnówce.

 

 

 

 

 Następne zdjęcia

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information