Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Uroczyste rozdanie nagród w międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno-multimedialnym „Kuźnia reklamy – dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?” PDF Drukuj Email
wtorek, 29 czerwca 2021 13:52, odsłon: 383

15 czerwca 2021r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozdanie nagród międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno - multimedialnego pt. „Kuźnia reklamy – dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?”, przygotowanego z okazji 70-lecia nadania praw miejskich, którego organizatorem było Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce. W gronie zaproszonych uczestników konkursu - dzieci i rodziców z hajnowskich przedszkoli, gośćmi honorowymi byli: Burmistrz Miasta Hajnówka – pan Jerzy Sirak, Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce - Dorota Ewelina Durzyńska, reżyser teatralny i filmowy – pani Emilia Sadowska, instruktor plastyki Hajnowskiego Domu Kultury - pani Anna Tarasiuk oraz koordynator działań związanych z 70-leciem nadania praw miejskich Hajnówce – pani Magdalena Chirko.

W sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury, w centralnym miejscu przy głównej scenie, zorganizowano wystawę wielkoformatowychplakatów.

Prowadzące uroczystość i jednocześnie organizatorki konkursu: Jolanta Wołkowycka, Justyna Karpiuk, Urszula Kiryluk i Elżbieta Wołkowycka, zaprezentowały również kolejną kategorię konkursową - film i prezentację PowerPoint. Na dużym ekranie, przy zgaszonym świetle reflektorów można było obejrzeć trzy multimedialne formy reklamy naszego miasta. To właśnie ta kategoria zdobyła szczególne uznanie jury - Doroty Eweliny Durzyńskiej, Emilii Sadowskiej, Anny Tarasiuk oraz Zbigniewa Dzwonkowskiego. „Tak innowacyjnego konkursu w naszym mieście jeszcze nie było” – podkreśliła Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce, dlatego też efekty były niezwyczajne. Film Tymona Weremczuka zdeklasował wszystkich uczestników przedsięwzięcia. I mimo, że doceniono i nagrodzono wszystkie biorące w konkursie dzieci, to właśnie film małego Tymka „zaczarował” wszystkich… I pewnie dlatego, Burmistrz Miasta Hajnówka wręczył osobiście nagrodę za fenomenalną reklamę Hajnówki!

 

Wyniki konkursu „Kuźnia reklamy – dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?”:

 

Kategoria – plakat

I miejsce

Wiktoria Koc z Przedszkola nr 1 w Hajnówce

II miejsce

Hania Ziuzia z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

III miejsce:

Magda i Natalka Pańkowskie z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce

oraz

Agatka Sajewicz z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce

Nagroda specjalna

Hania Wojciuk z Przedszkola nr 1 w Hajnówce

Wyróżnienia:

Oliwia Korolko z Przedszkola nr 5 w Hajnówce

Jakub Niewiadomski z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce

Aniela Birycka z Niepublicznego Przedszkola „Leśna Kraina” w Hajnówce

 

Nagrody za udział:

Ania Bartoszuk z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce

Zuzia Giermanowicz z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce

Aleksandra i Filip Leszczuk z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce

Lena Bachmat z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

Natalia Lach z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

Aleksandra Romaniuk z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

Miłosz Parfieniuk z Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

Hania Gaszczyńska z Przedszkola nr 5 w Hajnówce

Justyna Aleksiejuk z Niepublicznego Przedszkola „Leśna Kraina” w Hajnówce

Natalia Bołtryk z Niepublicznego Przedszkola „Leśna Kraina” w Hajnówce

 

Kategoria - Film i prezentacja PowerPoint:

I miejsce

Tymon Weremczuk z Niepublicznego Przedszkola „Leśna Kraina” w Hajnówce

II miejsce

Kajetan i Jędrzej Goławscy z Przedszkola nr 1 w Hajnówce

III miejsce

Blanka Zaniewska z Przedszkola nr 5 w Hajnówce

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom naszego konkursu. Dziękujemy za oryginalne pomysły, zaangażowanie a przede wszystkim za podjęte wyzwania związane z miłością do naszego miasta.

            

Sponsorzy nagród:

Urząd Miasta Hajnówka

Nadleśnictwo Hajnówka

EkoHerba

Runo sp. zoo

 

Bardzo dziękujemy za ufundowanie wszystkich, wspaniałych nagród.

 

Film Tymona Weremczuka – I miejsce

https://youtu.be/VHf3SLjKdyg

Opis filmu:

Film prezentuje Hajnówkę widzianą oczami małego chłopca. Kolejno przedstawione są następujące miejsca: skraj Puszczy Białowieskiej przy drodze do Białowieży, pomnik żubra w Parku Miejskim, cerkiew św. Jana Chrzciciela, amfiteatr w Parku Miejskim, ciasto - Marcinek, Park Wodny, Ośrodek Sportu i Rekreacji, sobór św. Mikołaja, główne wejście do Biblioteki Miejskiej, Miejsce Straceń przy drodze do Białowieży, Dworzec, kolejkę wąskotorową przy Nadleśnictwie, fontannę na skwerze i w parku miejskim.

 

Prezentacja PowerPoint Kajetana i Jędrzeja Goławskich – II miejsce

https://youtu.be/ocKNGZVGLCg

Opis slajdów:

1.       Tytułowy slajd: „Hajnówka, nasze miasto” Jędrzej i Kajetan Goławscy, grupa Sikorki i Grupa Wróbelki, Przedszkole nr 1 w Hajnówce

2.       Dwóch braci stoi przy tablicy wjazdowej z nazwą: „Hajnówka”

3.       Zdjęcia cerkwi św. Mikołaja oraz kościoła Podwyższenia Krzyża świętego, na pierwszym planie dwaj bracia

4.       Dwóch chłopców stoi przy głównych drzwiach wejściowych Hajnowskiego Domu Kultury.

5.       Kolejka wąskotorowa jadąca przez Puszczę Białowieską

6.       Dwaj chłopcy wiszący na drążkach siłowni zewnętrznej w okolicy HDK

7.       Budynek Parku Wodnego, na dalszym planie dwaj bracia.

8.       Chłopiec wspinający się po linowej konstrukcji placu zabaw.

9.       Dwaj bracia przy pomniku żubra w parku miejskim.

10.   Dwóch chłopców stoi na kamieniach w lesie.

11.   Chłopiec stoi przy pomniku wilka.

12.   Chłopiec siedzi na kanapie i ogląda książkę z żubrem Pompikiem.

13.   Trzech chłopców stoi w kaloszach i zielonych pelerynach.

14.   Dwóch chłopców je pizzę.

15.   Zdjęcie ciasta – Marcinka na kloszu.

16.   Dwóch chłopców stoi przy tablicy wyjazdowej z nazwą „Hajnówka”.

 

Film Blanki Zaniewskiej – III miejsce

https://youtu.be/N41viYeTmxQ

Opis filmu pt. „Historia Hajnówki od Judzianki do Reja”:

Film prezentuje Hajnówkę od dzielnicy Judzianki do ulicy Reja, przedstawione słowami babci, która opowiada wnuczce o kolejnych miejscach w Hajnówce i wspólnie je zwiedzają: nową ścieżkę rowerową, kapliczkę i krzyż z okresu Powstania Styczniowego, kamienny pomnik i krzyż z czasu I wojny światowej, murowany budynek Szkoły Podstawowej nr 4 z placem zabaw i boiskiem sportowym, rozległy kompleks budynków Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, cerkiew św. Dymitra z czerwonej cegły, pomnik w formie wysokiego krzyża upamiętniający żołnierzy Wojska Polskiego z 1920r., oraz Blankę – autorkę filmu recytującą wiersz przy drzewie w okolicy przedszkola na ulicy Reja.

 

Justyna Karpiuk, Ula Kiryluk, Ela Wołkowycka i Jola Wołkowycka

Zdjęcia: Kasia Szerszunowicz

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają uroczyste rozdanie nagród w Hajnowskim Domu Kultury międzyprzedszkolnego konkursu: „„Kuźnia reklamy – dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?” z udziałem dzieci, rodziców i zaproszonych gości. Przedstawiona jest wystawa wielkoformatowych plakatów, wręczanie nagród uczestnikom konkursu oraz zdjęcia plakatów prezentujących miasto Hajnówkę w różnorodnej formie plastycznej.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information