Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Żuberki ich spotkanie z Alpakami - alpakoterapia. PDF Drukuj Email
niedziela, 27 czerwca 2021 22:26, odsłon: 346

Na zakończenie roku szkolnego udało się nam wyjechać na wycieczkę do Farmy Alpak. Byliśmy pod wrażeniem tych sympatycznych zwierząt. Pobyt tam okazał się przyjemną formą relaksu oraz bardzo ciekawą lekcją poznania życia alpak. Dzieci przygotowały jedzonko futrzanym przyjaciołom, chodziły z jednym z nich- Leonem na spacer. Później miały warsztaty tematyczne , na których wyklejały kontury alpaki naturalną wełną. Po zwiedzeniu farmy i nakarmieniu zwierząt , wesoło  bawiły się na placu zabaw i  odpoczywały na hamakach.

Na zakończenie słów kilka o alpakoterapii i fotorelacja z wycieczki.

Alpakoterapia w Polsce dopiero od niedawna praktykowana jest jako dziedzina animaloterapii.
Zajęcia takie polegają na współpracy instruktora i uczestnika z alpakami, które w pozytywny sposób motywują do działania, wpływając na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej oraz poprawę samopoczucia. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) uczestnicy przyzwyczajają się do kontaktu ze zwierzęciem, głaszczą go, wydają polecenia, karmią. Kontakt z alpakami  dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dodatkowo dziecko opiekując się alpaką uczy się empatii.

 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch i Iwona Gierasimiuk

 

 

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information