Zajęcia z Innowacji „SENSOprzedszkolaki” dobiegły końca. PDF Drukuj Email
niedziela, 27 czerwca 2021 22:06, odsłon: 747

W obecnym roku szkolnym dzieci z grupy Wiewiórek doświadczały wielu doznań sensorycznych podczas zajęć w ramach Innowacji pedagogicznej z elementami Sensoplastyki i Integracji Sensorycznej „SENSOprzedszkolaki”. Podczas naszych spotkań eksperymentowaliśmy, doświadczaliśmy wielu wrażeń, odczuwaliśmy świat przez wszystkie zmysły, zdobywaliśmy również kompetencje w sferze manualnej. Zajęcia w ramach innowacji odbywały się dwa razy w miesiącu, od października 2020 – do maja 2021 roku. Spotkania odbywały się według założonego w programie schematu.

Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z harmonogramem i dotyczyła

- stymulacji dotykowej różnymi fakturami i strukturami

- rozbudzania  zmysłu powonienia

- doskonalenia percepcji wzrokowej

- stymulacji słuchowej

- stymulacji zmysłu smaku

- aktywizacji układu przedsionkowego

- spostrzegawczości wzrokowej i słuchowej

- stymulacji układu proprioceptywnego

oraz

- wykonywaliśmy wiele prac plastycznych o różnym charakterze, wykorzystując rozmaite techniki i materiały.

Wszystkim uczestnikom bardzo podobał się taki charakter dodatkowych zajęć. Czerpaliśmy radość z wspólnie podejmowanych działań oraz przełamywaliśmy wiele swoich barier i lęków.

Każde dziecko z grupy Wiewiórek otrzymało zasłużony tytuł „SENSOprzedszkolaka” oraz medal.

Anna Hałaburda

Fotografie przedstawiają grupę dzieci podczas różnych zajęć związanych z pobudzaniem zmysłów - zabawy z darami jesieni, puszkami szmerowymi, materacami, torem przeszkód. Zdjęcia ukazują również wybrane wielkoformatowe prace plastyczne stworzone przez dzieci. Na ostatnich zdjęciach widzimy grupę uśmiechniętych dzieci z medalami.