Majowe Święto w naszym Przedszkolu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 maja 2021 00:22, odsłon: 764

W dniu 30 kwietnia 2021 roku uroczyście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czyli Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej okazji wszystkie grupy przygotowały krótkie programy artystyczne o charakterze patriotycznym. Celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia konstytucji oraz rozwijanie szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego a także poczucia przynależności narodowej, każdego małego Polaka.

W tym ważnym dniu dzieci prezentowały się bardzo uroczyście. Galowe stroje dodatkowo ozdobiono kotylionami. Dekoracje sal przedszkolnych  nawiązywały do symboli narodowych: Godła, Flagi oraz barw biało – czerwonych.

Przedszkolaki z grupy Wiewiórek, Zajączków, Żuberków, Sarenek i Jeżyków z ogromną powagą i zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i wykonywały plastyczne prace.

Dzieci z grupy Wiewiórek pięknie zaprezentowały się w wierszu „Katechizm polskiego dziecka” Władysława  Bełzy, zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz wysłuchały Hymnu Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Przedszkolaki z grupy Zajączków zatańczyły do popularnej melodii ludowej „Poszło dziewczę po ziele”. Dzieci wyrecytowały z podziałem na role wiersz „Katechizm polskiego dziecka” oraz zatańczyły z biało – czerwonymi chusteczkami do utworu Fryderyka Chopina - walc cis-moll.

W grupie Żuberków można było usłyszeć dźwięki  „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieci z wielką dumą recytowały słowa wierszy „Katechizm polskiego dziecka” oraz  „Flaga”. Na koniec wspólnie wykonały kotylion udekorowany biało – czerwonymi dłońmi wyciętymi z papieru.

Dzieci z grupy Jeżyków uroczyście zaśpiewały Hymn oraz wyrecytowały wiersz „Kim jesteś?” Ewy Stadtmuller. Symbole narodowe utrwaliły za pomocą prac plastycznych: Orzeł biały i chorągiewki. Przedszkolaki zaprezentowały się również w improwizacji ruchowej do muzyki Poloneza Wojciecha Kilara.

Przedszkolaki  grupy Sarenek ten dzień uświetniły piosenką zaśpiewaną acapella „Witaj 3 Maj” oraz zatańczyły „Trojaka”. Dzieci wykonały, również Godło wykorzystując metodę origami.

Honorowym gościem wszystkich występów  była Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska.

Ten dzień był piękną lekcją patriotyzmu. Dzięki uroczystym i wzruszającym przeżyciom na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kasia Szerszunowicz, Ania Hałaburda, Jola Wołkowycka, Ula Kiryluk,

Justyna Karpiuk, Bogusia Wołodkiewicz, Ula Filinowicz – Raczkowska,

Iwona Gierasimiuk, Agnieszka Panasiuk – Kaczoch i Ela Wołkowycka

Na pierwszych zdjęciach widać dzieci z grupy wiewiórek stojące w półkolu recytujące wiersz oraz śpiewające. Na kolejnych widać dzieci z grupy zajączków tańczące w parach, recytujące wiersz i tańczące z chustkami. Na następnych widać dzieci z grupy żuberków siedzące przy stolikach i wykonujące wspólnie kotylion, recytujące wiersz i prezentujące wykonany kotylion. Na kolejnych widać dzieci z grupy Jeżyków recytujące wiersz, prezentujące własnoręcznie wykonane godło oraz tańczące ze wstążkami. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy sarenek siedzące przy stolikach i wykonujące godło oraz tańczące w parach.