Obchody Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 maja 2021 00:15, odsłon: 803

Z okazji Światowego Dnia Ziemi wszystkie grupy przedszkolne podjęły różnorodne wyzwania o charakterze ekologicznym. Najmłodsza przedszkolna grupa - Wiewiórki, wybrała się na spacer w okolicy przedszkola, by popatrzeć, jak zmieniają się drzewa na wiosnę. Już pojawiły się pierwsze pąki, a z nich wkrótce rozwiną się młode listki. Wiewióreczki wiedzą, że każdy listek to więcej czystego powietrza, którym oddychamy. Należy więc szanować drzewa i dbać o nie, aby było ich jak najwięcej. Wiewiórki dbają o naszą Ziemię – wiedzą, że nie wolno zaśmiecać lasów i wód, że trzeba segregować śmieci.

Grupa Zajączków główną uwagę poświęciła tematowi segregacji śmieci. „Od teorii do praktyki” – tak właśnie realizowały te zagadnienia czterolatki. Największą radość sprawiły dzieciom zabawy w segregowanie śmieci do właściwych worków. Przy okazji mogły sprawdzić swoją wiedzę na ten temat a jednocześnie świetnie się bawić.

Dzieci z grupy Żubrów postanowiły pozbierać śmieci po innych. Nie musiały, niestety daleko ich szukać. Śmieci było sporo wszędzie: przy naszej rzeczce Leśnej, na osiedlowych trawnikach, przy ogrodzeniach, na chodnikach. Wspólnie posegregowały znalezione „skarby” w osiedlowych kontenerach do segregacji śmieci. Dobrze, że są takie punkty w naszym mieście!

Sarenki natomiast zamanifestowały swoją radość z okazji Dnia Ziemi śpiewem i tańcem. Następnie posadziły kilka krzewów forsycji na naszym nowym placu przedszkolnym.

Sześciolatki z grupy Jeżyków postanowiły obsadzić siatkę przy głównym wejściu do przedszkola nowym pnączem – winobluszczem pięciolistkowym. Dekorowanie i ekologia, czy można to zrobić jednocześnie? Jak myślicie? Poza tym dzieci dowiedziały się również co jest szkodliwe dla środowiska. Konkretnie i wymownie reagowały hasłem „NIE” na wszelkie przejawy niewłaściwych zachowań współczesnego człowieka.  Praca plastyczna „Nasza planeta” – to efektowny rezultat wspólnej ekspresji twórczej wszystkich przedszkolaków.

A wszystko to w trosce o naszą planetę, a więc też w trosce o nas samych.

Anetta Trusiewicz-Kolinko, Ania Hałaburda,

Kasia Szerszunowicz, Swietłana Oleszow,