Drodzy Rodzice, dzieci i pracownicy naszego przedszkola! PDF Drukuj Email
środa, 21 kwietnia 2021 07:00, odsłon: 760

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych – chociażby takich jak MY! Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię” i w związku z tym zachęcamy wszystkich do podjęcia tegorocznego wyzwania.

STWÓRZMY RAZEM GALERIĘ DNIA ZIEMI!

Zachęcamy wszystkich do wykonania minimum 3 zdjęć z wybraną przez siebie inicjatywą. Prosimy o przysłanie zdjęć na e-mail   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do 26 kwietnia.

Ekolodzy przekonują, że to wyjątkowe i bardzo potrzebne dziś święto, obchodzić powinien każdy z nas i każdy może zrobić tego dnia coś dla planety. Metoda małych kroków i kilka, niewielkich na pozór zmian, potrafią zdziałać cuda. Skorzystaj z naszych pomysłów i chroń planetę, nie tylko od święta!

Oto kilka naszych propozycji:

·       Kupuj świadomie – nie za dużo, żeby nie zmarnować

·       Naprawiaj zamiast wyrzucać – może jeszcze się uda?

·       Nie marnuj  nie wyrzucaj jedzenia

·       Kupuj produkty od lokalnych dostawców

·       Jedz produkty sezonowe

·       Segreguj śmieci