Start RELIGIA PRAWOSŁAWNA Jak i kiedy modlić się w domu?

Jak i kiedy modlić się w domu? PDF Drukuj Email
czwartek, 15 kwietnia 2021 19:49, odsłon: 233

ROK SZKOLNY 2020/2021

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Temat: Jak i kiedy należy modlić się w domu?

Sława Iisusu Chrystu!

Cele: zachęcać do codziennej modlitwy, kształtować postawę w czasie modlitwy.

Na kolejnych zajęciach powiemy sobie czy powinniśmy się modlić w domu. Każdy z nas ma dużo różnych zajęć, czasami wieczorem

jesteśmy bardzo zmęczeni, mimo wszystko musimy nauczyć się codziennie w domu modlić się do Pana Boga.

Modlitwa to nie tylko rozmowa z Bogiem, to nie tylko dialog człowieka ze swoim Stwórcą, ale przede wszystkim to możliwość

powiedzenia o wszystkim Bogu. Nieustanna modlitwa to nieustanna pamięć o Bogu. Każdy z nas, cokolwiek by nie czynił,

mówił i myślał, powinien mieć świadomość ciągłej obecności Boga. Bóg stoi obok i wszystko widzi oraz słyszy.

To jest bardzo ważne dla Was najmłodszych, gdyż Wasze serca i dusze są czyste i dlatego Wasza modlitwa trafia do Boga od razu.

Starajcie się, aby było tak jak najdłużej w Waszym życiu.

Modlimy się w domu rano, kiedy po przebudzeniu wstajemy z łóżka oraz wieczorem, gdy zamierzamy położyć się spać.

Niezależnie od miejsca o modlitwie należy pamiętać przed posiłkiem i po posiłku, przed rozpoczęciem nauki i po jej ukończeniu,

a także przed rozpoczęciem ważnej czynności lub podjęciem ważnej decyzji.

Oprócz Boga modlimy się także do Matki Bożej, świętych i aniołów. Prosimy ich o to, aby wstawiali się za nami przed Bogiem,

chronili nas od złego, opiekowali się nami oraz pomagali nam podejmować dobre decyzje.

Modląc się starajmy się być spokojni i uważni, nasze słowa modlitwy wypowiadajmy z wiarą i ufnością, z pewnością,

że zostaniemy przez Niego wysłuchani. Dzięki szczerej i zanoszonej z wiarą modlitwie możemy otrzymać od Boga

każdy dar i wszelkie dobro. Nigdy jednak całkowicie nie rezygnujcie z modlitwy. Rozmawiajcie z Bogiem o wszystkim.

On kocha każdego człowieka, każde dziecko i całe stworzenie. Jego miłość jest trudna do wyobrażenia. Kocha najbardziej na świecie.

Życzę Wam wytrwałości w modlitwie.

Z pomocą rodziców nazwijcie dzieci osoby święte, które są przedstawione na ikonach w waszych domach.

Eugenia Kazimiruk