Start ZAJĘCIA ZE SPECJALISTAMI Ćwiczenia logopedyczne 12 – 16.04.2021r.

Ćwiczenia logopedyczne 12 – 16.04.2021r. PDF Drukuj Email
czwartek, 15 kwietnia 2021 19:39, odsłon: 354

ROK SZKOLNY 2020/2021

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Ćwiczenia logopedyczne 12 – 16.04.2021r.

Ćwiczenia 1 – 2 wykonują wszystkie dzieci objęte terapią logopedyczną i zainteresowane przedszkolaki

Ćwiczenia 3 – 8 wykonują dzieci zgodnie z prowadzoną terapią i przypisaną grupą (w razie wątpliwości i pytań proszę o kontakt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Ćwiczenie 1. Wiosenna gimnastyka buzi i języka

W miarę możliwości proszę wydrukować planszę do gry https://rysopisy.eduzabawy.com/logopedyczne/wiosenna-gimnastyka-buzi-i-jezyka/ i grać razem z dzieckiem. Potrzebna będzie kostka i pionki. Na przemian rzucamy kostką i przesuwamy pionki, zatrzymując się na określonym polu wykonujemy zapisane ćwiczenie. W nagrodę za poprawne wykonane ćwiczenie można pokolorować ptaszka, a na koniec całą planszę.

Ćwiczenie 2. Zabawa oddechowa – latające piórka

Na ręce dziecka umieszczamy piórko i zachęcamy do zdmuchnięcia go jak najdalej. Proponujemy też dziecku tak delikatnie dmuchać na piórko, by się poruszało ale nie odleciało z ręki. Następnie zachęcamy dziecko do dmuchania piórka jak najwyżej do góry. Wykonujemy kilka prób. PAMIĘTAMY o nabieraniu powietrza nosem i wypuszczaniu ustami.

Ćwiczenie 3. Dla dzieci, które ćwiczą głoskę C(grupa wtorek 13.04.2021r. - Maciej O., Filip Ch.) (grupa piątek 16.04.2021r. – Mikołaj S., Bartek T. Karolina S.)

Głoska C - Powtarzaj słowa

Rodzic czyta słowa a dziecko je powtarza. Zwracamy uwagę na poprawną wymowę głoski C

ULICA, TABLICA, OWCA, WAKACJE, AKACJA, KLOCKI, PLECAK, JACEK, WACEK, OCET, PLACEK, OCENA, OCEAN, OWOCE, KUCYK, KOCYK, LEKCJA i inne wg własnego pomysłu

za poprawnie powtórzone słowo możemy przyznać punkt np. narysować słoneczko, posawić pieczątkę, budować z dzieckiem wierzę z klocków itp.

Głoska C – Zagadki

Rodzic czyta zagadkę, a dziecko stara się ją samodzielnie rozwiązać. Proszę w zeszycie narysować rozwiązania zagadek

1.     Z czego dzieci budują domy, mosty, wieże
I nie popsują zabawki, chociaż się ją rozbierze?

2.     We mnie, w tobie, w każdym z nas
Puka równo- raz po raz.

3.     Pomiędzy górami na hali stadko się wypasa,
Pod czujną opieką górala juhasa.

4.     Spotykają się na niebie
Dwie chmury-złośnice,
Kiedy się pokłócą,
Ujrzysz ……

5.     Wisi w każdej szkolnej klasie.
Kredą po niej pisać da się.

6.     Ma je róża, ma je jeż,
Mają je jeżyny też.

Ćwiczenie 4. Dla dzieci, które ćwiczą głoskę Z (grupa środa 14.04.2021r. – Natalia W., Jakub P.-W., Sylwia S.)

Głoska Z – gra planszowa

W miarę możliwości proszę wydrukować planszę do gry. W przypadku trudności przygotować samodzielnie planszę wg załącznika wycinając ze starych gazetek lub rysując obrazki, które zawierają głoskę Z na początku i w środku słowa. Proszę grać w grę z dzieckiem zwracając uwagę na prawidłową wymowę głoski Z. Załącznik 1

Ćwiczenie 5. Dla dzieci, które ćwiczą głoskę Ż/RZ (grupy piątek 16.04.2021r. – Bronek M., Miłosz P., Natalia W., Ola B., Piotrek K., Antoni P.)

Głoska Ż/RZ - Rymowanka

Naucz się rymowanki na pamięć i narysuj żyrafę w zeszycie.

Żyrafa tym głównie żyje,

że w górę wyciąga szyję.

A ja zazdroszczę żyrafie

ja nie potrafię.

Ćwiczenie 6. Dla dzieci, które ćwiczą głoskę S (grupa wtorek 13.04.2021r. - Mateusz K.)

Głoska S – Poszukiwania

Odszukaj w domu jak najwięcej przedmiotów, w których nazwie na początku słyszysz głoskę S. Rodzice zapisują je w zeszycie, a dziecko rysuje trzy wybrane przez siebie.

Ćwiczenie 7. Dla dzieci, które ćwiczą głoskę SZ(grupa wtorek 13.04.2021r. - Nikola K.)

Głoska SZ – Gra online

Zagraj w grę pod opieką osoby dorosłej!!!

Proszę odszukać w lnternecie poniższy link i zagrać w zaproponowaną grę z dzieckiem:

powtarzaj odsłonięte sylaby (w przypadku trudności proszę korzystać ze szpatułki)

Gra planszowa do pobrania:

images/stories/pliki/21.04.15_gra_planszowa.pdf

Opracowanie Elżbieta Wołkowycka - logopeda