Start RELIGIA PRAWOSŁAWNA Pieśń Anielska do Przenajświętszej Trójcy – Swiatyj Boże…. – nauka modlitwy.

Pieśń Anielska do Przenajświętszej Trójcy – Swiatyj Boże…. – nauka modlitwy. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 21:09, odsłon: 276

ROK SZKOLNY 2020/2021

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Sława Iisusu Chrystu!

Temat: Pieśń Anielska do Przenajświętszej Trójcy – Swiatyj Boże…. – nauka modlitwy.

Cele: dziecko

- powtarza poszczególne słowa modlitwy,

- rozumie znaczenie tych słów,

- wie, że modlitwa wychwala Trójcę Świętą.

Na dzisiejszych zajęciach poznacie historię powstania modlitwy, która nazywana jest Pieśnią Anielską do Świętej Trójcy.

Oto słowa tej modlitwy:

,,Swiatyj Boże, Swiatyj Krepkij, Swiatyj Biezsmiertnyj, pomiłuj nas. (powtarzamy ją 3 razy)

,,Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami"

Powtarzając modlitwę czynimy zawsze na swoim ciele Znak Krzyża Świętego. Będąc w cerkwi na Świętej Liturgii usłyszymy jak chórzyści modlitwę śpiewają.

Modlitwa wysławia Przenajświętszą Trójcę, prosimy w niej o zbawienie i zmiłowanie. Pamiętacie Osoby Trójcy Świętej (Bóg Ojciec, Bóg Syn, Bóg Duch Święty).

Modlitwa nazywa się też Pieśnią Anielską. dlatego, że śpiewana jest przez Aniołów w niebie. Dawno temu w Konstantynopolu było silne trzęsienie ziemi i ludzie modlili się do Boga o pomoc. Wtedy mały chłopiec został wzniesiony na niebo, gdzie usłyszał te słowa modlitwy śpiewane przez Aniołów zgromadzonych wokół tronu Bożego. Kiedy wrócił na ziemię i opowiedział co widział, ludzie zaczęli się modlić tymi słowami i dodali do nich: Pomiłuj nas ( Zmiłuj się nad nami).Wtedy stał się cud - trzęsienie ziemi ustało.

Zadania:

1. Rodzice powtórzą z dziećmi słowa modlitwy do Przenajświętszej Trójcy.

2. Dzieci wyobraźcie sobie Aniołów, których widział chłopiec i narysujcie jednego.

Eugenia Kazimiruk