Start RELIGIA PRAWOSŁAWNA Bóg wybrał Mamę dla Swojego Syna Jezusa Chrystusa - Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny.

Bóg wybrał Mamę dla Swojego Syna Jezusa Chrystusa - Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny. PDF Drukuj Email
czwartek, 08 kwietnia 2021 19:33, odsłon: 270

ROK SZKOLNY 2020/2021

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Sława Iisusu Chrystu.

Temat: Bóg wybrał Mamę dla Swojego Syna Jezusa Chrystusa

- Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny.

W cerkwi mamy dużo świąt, które wychwalają Świętą Marię. W tym tygodniu w środę 7 kwietnia obchodzimy święto ,,Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny’’- Błahowieszczenije.

Oto krótka historia tego święta.

Pamiętacie jak mówiłam Wam, że w Piśmie Świętym mamy 4 ewangelie. Jedną z nich napisał Święty Apostoł Łukasz. To właśnie w tej ewangelii opisana jest historia święta.

Kiedy Maria skończyła 14 lat, musiała opuścić świątynię w Jerozolimie. Zamieszkała w mieście Nazaret.  Maria dużo się modliła, czytała Pismo Święte, zajmowała się pracami ręcznymi. Pewnego razu do Marii posłany został od Boga Archanioł Gabriel, który powiedział ,,Raduj się, łaską obdarowana, Pan z Tobą. Błogosławiona jesteś między niewiastami’’. Maria przestraszyła się, nie wiedziała co znaczy to pozdrowienie. Wtedy Archanioł Gabriel powiedział ,,Nie lękaj się Mario, albowiem znalazłaś łaskę u Boga’’ to znaczy jesteś dobra dla wszystkich, nigdy się nie gniewasz, dlatego Bóg wybrał Ciebie abyś urodziła Jezusa. Maria z pokorą przyjęła słowa Archanioła i odpowiedziała: ,,Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa Twego’’ i anioł Marię opuścił.

Święta Maria uczy nas dzieci abyśmy zawsze ufali Panu Bogu, Który wszystko wie i wszystko może. Ona kocha Swojego Syna, tak jak każda mama kocha swoje dzieci.

Na ,,Błahowieszczenije’’ zawsze przylatują do nas bociany. Czy widzieliście już bociana?

Dzieci 6- letnie powtórzcie słowa modlitwy: ,,Bogorodica Diewo radujsia…….’’. Modlitwa ta właśnie opisuje jak Archanioł Gabriel odwiedził Świętą Marię. Przypomnijcie jaki jest ulubiony kolor Świętej Marii.

Dzieci chętne mogą obejrzeć na kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=iHUfC-8hjuc&t=11s film dla dzieci N.T. Narodziny Jezusa (jest tam fragment o Zwiastowaniu).

Życzę Wam dużo sił, pamiętajcie o codziennej modlitwie.

Eugenia Kazimiruk