Wiosenno - świąteczne zajęcia logopedyczne PDF Drukuj Email
wtorek, 06 kwietnia 2021 16:20, odsłon: 671

W ostatnich dniach marca w przedszkolu zrobiło się nieco mniej gwarnie, aby umilić dzieciom ten czas odbyły się w grupach zajęcia logopedyczne. Przedszkolaki miały okazję wzbogacić słownictwo związane z wiosną i Świętami Wielkanocnymi. Dzieci doskonaliły percepcję słuchową nasłuchując dźwięków jajka - grzechotki i koordynację wzrokowo – ruchową tańcząc z "Kubkiem Jakubkiem" w kałużach i spacerując między nimi. Z pisankami ćwiczyły aparat artykulacyjny. W rytmie wiosennej piosenki „Deszczyk pada” dzieci gestami ilustrowały jej treść.

Był to bardzo aktywny i atrakcyjnie spędzony przez dzieci czas w oczekiwaniu na piękną wiosenną aurę i święta.

Elżbieta Wołkowycka
zdjęcia: Agnieszka Panasiuk – Kaczoch, Anna Hałaburda

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas grupowych zajęć z logopedą.

Na pierwszych zdjęciach dzieci siedzą w kole patrząc w lusterka, wykonują różnorodne ćwiczenia aparatu artykulacyjnego.

Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się podczas zabawy muzyczno - ruchowej z wykorzystaniem niebieskich chustek.

Następnie wykonują graficzno-plastyczne prace na sylwetach jajek.

Później dzieci siedzą w kole z niebieskimi kartkami przed sobą i przestawiają plastikowe kubeczki z kartki na kartkę.