Woda zdrowia doda - zajęcia w grupie Jeżyków PDF Drukuj Email
wtorek, 06 kwietnia 2021 14:33, odsłon: 697

Dlaczego woda jest tak potrzebna człowiekowi? Ile tak naprawdę wody powinny pić dzieci, aby zachować dobre samopoczucie? Czy woda jest zdrowsza niż soki i inne słodzone napoje? Które owoce zawierają najwięcej wody? Nad tymi zagadnieniami wspólnie z paniami zastanawiały się dzieci z grupy Jeżyków, ponieważ o tym że woda jest bardzo ważna dla zdrowia człowieka warto uświadamiać dzieci już od przedszkola. Dzieci  dowiedziały się też ile wody ma człowiek w swoim organizmie i jak się czujemy, kiedy tej wody nam brakuje.

Duże zainteresowanie wzbudziła zabawa podczas której Jeżyki przyporządkowywały do postaci 6-latka odpowiednią ilość szklanek z wodą - odpowiadająca za dzienne zapotrzebowanie. Oczywiście dla zdrowia równie ważny jest ruch, dlatego dzieci brały udział w różnych zabawach ruchowych i tańczyły do piosenki o zdrowej wodzie. Na  zakończenie zajęć wykonały prace plastyczne, które zostały umieszczone w holu przedszkola.

PS. W naszym przedszkolu dzieci we wszystkich oddziałach mają nieograniczony dostęp do wody.

Ula Kiryluk, Jola Wołkowycka, Justyna Karpiuk

Zdjęcia prezentują dzieci słuchające treści przedstawionych przez nauczycielkę z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych: wody w dzbanku, szklanek, owoców i ilustracji z owocami.

Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabaw rytmiczno-ruchowych oraz  siedzące przy stolikach i wykonujące prace plastyczną – wyklejanie kulkami z bibuły wody w szklance.

Ostatnie zdjęcia to grupowe zdjęcia dzieci z wykonanymi przez nie pracami plastycznymi.