Światowy Dzień Wody w grupie Żuberków. PDF Drukuj Email
czwartek, 01 kwietnia 2021 20:14, odsłon: 629

Przedszkolaki wiedzą, że należy oszczędzać wodę. Dobrze jest to uświadamiać dzieciom już od przedszkola. Żuberki ubrane na niebiesko uczestniczyły w  zajęciach  edukacyjnych podkreślających  ten problem. Po obejrzeniu  prezentacji multimedialnej odpowiadaliśmy na pytania: ,Co by było gdyby wody nie było? Jak oszczędzać wodę?” Do czego potrzebna jest woda? Skąd bierze się woda? Dowiedzieliśmy się także, że nie każdy ma tak dobrze jak my, bo są miejsca gdzie wody brakuje.

Następnie dzieci rozwiązywały zagadki, które losowały od naszej Kropelki Julki.  Były również tańce przy piosence „Mamo, tato, wolę  wodę”. Dla utrwalenia nauka rymowanki: „Dziś w przedszkolu mamy modę, dzieci oszczędzają wodę. Wszyscy zawsze pamiętają: krany mocno zakręcają, aby woda nie kapała i do zlewu uciekała”. Na zakończenie wykonanie swojej cennej kropelki wody i pamiątkowe zdjęcia.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

Zdjęcia prezentują dzieci ubrane na niebiesko, które oglądają prezentacje multimedialną. Na kolejnych tańczą i losują zagadki. Kolejne zdjęcia to pamiątkowe zdjęcia dzieci, oraz jak siedzą przy stolikach i wyklejają kropelkę wody.