Zajączki zakładają wiosenny ogródek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 marca 2021 22:06, odsłon: 658

Przyszła wiosna. Wszystko zaczyna budzić się z zimowego snu. Na zewnątrz jest trochę więcej słońca, trochę więcej ciepła, coraz częściej można usłyszeć radosny śpiew ptaków. Dwa tygodnie temu Zajączki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych  - „Od nasionka do roślinki”, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca w zespole. Przed rozpoczęciem pracy dzieci poznały warunki jakie rośliny potrzebują do wzrostu. Szczegółowo przeanalizowały proces kiełkowania na przykładzie fasoli. Zdobytą wiedzę utrwaliły w czasie zabawy ruchowej – „Czego potrzebują rośliny?”

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom – skrzynkom, ziemi, konewce, słoikom a także nasionom i cebulkom. Po omówieniu poszczególnych czynności dzieci samodzielnie sadziły cebulkę na szczypiorek w skrzynkach z ziemią oraz fasolkę w słoikach. Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji i podlewaniu roślin.

W ten sposób dzieci miały okazję obserwować zmiany, jakie pojawiały się w naszym wiosennym ogródku. Wszyscy sumiennie wykonywali swoje obowiązki. Z wielką radością dzieci codziennie oglądały rosnące warzywa i kwiaty.

Szczypiorek wyrósł nam pięknie. Nadszedł dzień, kiedy wspólnie go zebraliśmy i zrobiliśmy zdrowe i pyszne kanapki.

Mnóstwo radości sprawiło Zajączkom możliwość skomponowania własnej zdrowej i kolorowej kanapki. Posiłek smakował każdemu, nawet osoby które, na co dzień nie lubią warzyw chętnie sięgały po ogórki, paprykę i pomidory a przede wszystkim samodzielnie wyhodowany szczypiorek.

Przedszkolaki już nie mogą się doczekać kolejnych zajęć kulinarnych :)

Kasia Szerszunowicz, Swietłanka Oleszow, Ania Prokopiuk

zdjęcia: Angelika Koszel

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Zajączków.

Na pierwszych zdjęciach widać dzieci pracujące na dywanie i w czasie zabaw ruchowych. Na kolejnych dzieci zakładają ogródek wiosenny, sadzą i sieją nasiona. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci robiące kanapki.