Światowy Dzień Wody w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2021 22:31, odsłon: 600

22 marcaprzedszkolaki z grupy Zajączków obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Nasze zabawy miały na celu rozwinięcie zainteresowania otaczającym światem. Rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za zasoby wody pitnej. A przede wszystkim zrozumienie tego jak ważna jest wody dla życia i zdrowia wszystkich mieszkańców naszej planety. Temat zajęć został zakodowany. Przedszkolaki odkrywając kolejne elementy układanki szybko odgadły, że pod spodem kryje się kropelka wody. W czasie rozmowy pojawiło się wiele pomysłów jak, można oszczędzać wodzę i co by się stało gdyby zabrakło wody.

Dzieci wszystkimi zmysłami doświadczały kontaktu z wodą. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem sprawdzały jak jest w dotyku, smaku, porównywały różnice między wodą a śniegiem, oraz co się dzieje ze śniegiem gdy, ogrzejemy go w dłoniach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone eksperymenty badawcze. Zabawy z wodą pozwoliły dzieciom poznać stany skupienia wody oraz ich właściwości.

W świat morskich głębin przeniosła nas muzyka Camille Saint-Saens pt. „Aquarium” oraz niebieska folia. Dzieci wachlowały nią zgodnie z melodią, wysoko i  nisko, szybko i wolno. Wiele radości sprawiło chowanie się i przebieganie pod folią. Następnie przedszkolaki wypłynęły w wielką podróż po morzach statkami, które wcześniej własnoręcznie ozdobiły. Na koniec Zajączki namalowały piękne morskie pejzaże na rozciągniętej folii.

Ten dzień był pełen niespodzianek i zabawy. W tej radosnej atmosferze przedszkolaki nauczyły się jak ważna jest woda w naszym życiu.

Kasia Szerszunowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Zajączków, ubrane na niebiesko.

Na pierwszych zdjęciach widać dzieci rozwiązujące zadanie na tablicy interaktywnej. Na kolejnych są dzieci obserwujące i  przeprowadzające doświadczenia z wodą. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci bawiące się z folią. Na ostatnich widać dzieci malujące na foli.