Uroczyste podsumowanie cyklu zajęć o tematyce prozdrowotnej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kobieta w oczach dziecka - Kobieta promująca zdrowy styl życia" PDF Drukuj Email
niedziela, 14 marca 2021 18:16, odsłon: 2588

Dzień Kobiet to niezwykły dzień dla wszystkich pań i dziewczynek. W tym szczególnym dniu co roku przedszkolaki przygotowały dla wszystkich pracowników naszej placówki program artystyczny, który z wielkim zachwytem wszyscy oglądali.  Ze względu na szczególną sytuację  zmieniliśmy  program uroczystości. Tym razem to panie przygotowały wyjątkowe zajęcia mające na celu promocję zdrowia.

W ramach promocji zdrowia w poszczególnych grupach, zgodnie z realizowaną tematyką zorganizowane zostały konkretne zajęcia edukacyjne.

Najmłodsza przedszkolna grupa – Wiewiórki, propagowała zdrowe odżywianie się. Dzieci przypomniały, czym jest piramida zdrowia oraz co warto jeść, by jak najdłużej być zdrowym. Przygotowane zostały zdrowe kolorowe kanapki. A kolorowe dlatego, że były pełne chrupiących warzyw. Po dokładnym umyciu rąk, Wiewiórki zabrały się ochoczo do pracy, a potem z apetytem pałaszowały porcję zdrowia na talerzu.

W promowaniu zdrowego stylu życia nieodzowny jest ruch. Dzieci z grupy Sarenek zaprezentowały ćwiczenia rytmiczne wspierające rozwój fizyczny – Zumbę. Przedszkolaki ubrane w stroje gimnastyczne doskonale poradziły sobie z trudnym układem tanecznym oraz wymagającym dobrej sprawności fizycznej. Wszyscy doskonale bawili się w rytmie muzyki z repertuaru dziecięcego.

Zajączki natomiast dowiedziały się, że bieganie to jedna z wielu dyscyplin sportowych. Poznały zasady uczestnictwa w zawodach, ustaliły jak powinien wyglądać strój biegacza, a także miały okazję obejrzeć medale i numery startowe zawodnika biorącego udział  w maratonach.

Jeżyki uczestniczyły w zajęciach dotyczących higieny. Mycie rąk, jako priorytetowe zadanie w dbaniu o zdrowie było głównym tematem podjętych działań. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego pt. „Dlaczego trzeba myć ręce?” pełne zapału dzieci zabrały się do eksperymentowania. Sprawdziły skuteczność stosowania właściwej techniki mycia rąk oraz za pomocą prostego doświadczenia zobaczyły, jak brud ucieka od mydła. Bawiły się też przy piosence „Moda na czyste rączki” i na koniec utrwaliły praktycznie i samodzielnie prawidłowe mycie rąk w łazience.

Nikt nie ma wątpliwości, że śmiech to zdrowie. Dzieci z grupy Żuberków szukały związku między zagadki słuchowe, w których musiały odgadnąć czyj jest konkretny śmiech. W dobry nastrój wprowadziły wszystkich radosne dźwięki zabawy tanecznej. Nie mniej jednak radosne było malowanie odbicia uśmiechniętej twarzy swojego kolegi.

Uroczystość związana z obchodami Dnia Kobiet była także podsumowaniem IV edycji konkursu plastycznego "KOBIETA W OCZACH DZIECKA - Kobieta promująca zdrowy styl życia" pod honorowym patronatem Dyrektora Przedszkola Pani Doroty Eweliny Durzyńskiej. W tym roku tematem przewodnim konkursu była kobieta promująca zdrowy styl życia. Wszystkie prace konkursowe były bardzo staranne i piękne. Jurorzy przyznali ex aequo miejsce I wszystkim uczestnikom konkursu biorąc pod uwagę ich zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie pracy. Chwilą, na którą wszyscy czekali było uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez Panią Dyrektor, która pogratulowała uczestnikom życząc kolejnych sukcesów i dużo, dużo Zdrowia!

Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali wspaniałe nagrody. Oto oni:

Rada Rodziców Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwo Browsk

Sklep „Puszczyk”

„Ma&Mon” Biuro Rachunkowe - Monika Gołębiewska

„K&M” - Agencja Eksportowa Karina Kuczyńska

„Kuchnia Ani” - Anna Skalska

Teresa Szydłowska

Mariola Dziubonos - Sklep Rybny w Hajnówce

Dziękuję również koleżankom zaangażowanym w działania prozrdrowotne we wszystkich grupach przedszkolnych.

Koordynator: Justyna Karpiuk

Zdjęcia: Justyna Karpiuk i Jola Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają prozdrowotne działania dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Pierwsze zdjęcia prezentują dzieci z grupy Wiewiórek podczas samodzielnego wykonywania kanapek z wykorzystaniem różnorodnych warzyw.

Kolejne zdjęcia są z grupy Sarenek, w której przedszkolaki razem z paniami ćwiczą zumbę.

Dalsze zdjęcia prezentują dzieci i panie z grupy Zajączków podczas treningu oraz oglądania medali i stroju sportowego biegacza.

Następne zdjęcia ukazują dzieci z grupy Jeżyków w trakcie zajęć o higienie mycia rąk.

Na późniejszych zdjęciach są przedszkolaki z grupy Żuberków podczas zabaw tanecznych oraz malowania odbicia uśmiechniętej twarzy swojego kolegi.

Ostatnie zdjęcia przedstawiają uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Kobieta w oczach dziecka” z udziałem pani Dyrektor oraz reprezentacji wszystkich grup przedszkolnych, wręczania nagród i pamiątkowych zdjęć.