III Przedszkolny Ekumeniczny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wspólne kolędowanie…” pod patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lutego 2021 20:23, odsłon: 759

W III edycji Przedszkolnego Ekumenicznego  Konkursu Kolęd i Pastorałek, pod honorowym patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej, udział wzięło 14 przedszkolaków wraz ze swoimi  rodzinami. Celem było podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, radość wspólnego muzykowania oraz ukazanie różnorodności w ekumenicznym wykonaniu. Uczestnicy wykonywali tradycyjne i współczesne polskie kolędy oraz radosne pastorałki.

Konkurs wyjątkowo w czasie pandemii Covid -19  przeprowadzony został online. Dzieci wraz z rodzicami przesłali nagrania, które Jury obejrzało i po wielu naradach ogłosiło werdykt. Wytypowano I,II,III miejsce i 4 wyróżnienia. Jury w składzie: Zbigniew Niemyjski Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Św w Hajnówce, ks.Paweł Korszak - wikariusz Soboru Św. Trójcy w Hajnówce, Konrad Śledź - organista Parafii Podwyższenia Krzyża Św w Hajnówce, miało nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały wraz ze swoimi bliskimi.

Zwycięzcą został Szymon Paszko z grupy Żuberków; II miejsce należy do Grzegorza Smykla z grupy Jeżyków, III miejsce do Leny Iwaniuk z grupy Sarenek. Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Sacharczuk i Szymon Masalski, Konrad Pietraszko, Oksana Kononiuk oraz Antoni i Agata Patejuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy a laureaci i osoby wyróżnione dodatkowo statuetki, które ufundowała Rada Rodziców działająca przy Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika z Przewodniczącym Rady Rodziców panem Piotrem Czurakiem na czele.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zachęcamy  do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Serdecznie dziękujemy sponsorom:

Rada Rodziców naszego przedszkola,

Bractwo Prawosławne w Hajnówce,

siostra Marta z Zakonu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Hajnówce,

Przedsiębiorstwo Drogowe Kalinowscy,

Działalność Fizjoterapeutyczna Łukasz Łukasiewicz,

Dawid Olesiuk - Miodosytnia Podlaska Saki,

Zakład Instalacji Sanitarnej i CO Jerzy Bołtromiuk, Hajnówka,

Usługi Rachunkowe Danuta Żukowska Białystok,

Top - Serwis Usługi Przeciwpożarowe Sławomir Abramiuk, Hajnówka,

PHU Euro Krys Krystain, Hajnówka,

Indywidualna Praktyka Lekarska Gąsiewski Marcin, Raczki.

Koordynator konkursu: A.Panasiuk-Kaczoch, I.Gierasimiuk, Ł.Łukasiewicz

Pierwsze zdjęcie prezentuje dzieci uczestniczące w konkursie wraz z panią Dyrektor i nauczycielkami odpowiedzialnymi za konkurs. Kolejne pokazują wręczanie statuetek i nagród przez Panią Dyrektor Przedszkola Dorotę Durzyńską. Na przedostatnim  zdjęciu  jest chłopczyk-zwycięzca  konkursu. Ostatnie zdjęcie prezentuje  statuetki, jakie otrzymały dzieci za I,II,III miejsce oraz wyróżnienia.