Zajęcia z języka angielskiego – podsumowanie semestru PDF Drukuj Email
niedziela, 07 lutego 2021 22:55, odsłon: 1955

Język angielski w pierwszym semestrze 2020/2021r był dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy, we wszystkich grupach przedszkolnych: grupy 3 – latków  i 4 – latków – raz w tygodniu po 15 min, grupy 5 i 6 – latków – dwa razy w tygodniu po 30 min. Głównym celem zajęć było przede wszystkim motywowanie dzieci, stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu świata, jak i wykorzystaniu naturalnych predyspozycji dziecka do rozwijania umiejętności językowych. Zajęcia i nspirowały do działań twórczych oraz wyzwalały dziecięcą wyobraźnię. Dzieci rozwijały nie tylko kompetencje językowe, ale także pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Uczyły się języka angielskiego poprzez zabawę, piosenki, rymowanki, wierszyki i ruch.

Tematyka zajęć oscylowała wokół najbliższego otoczenia dziecka, dotyczyła m.in:

1.       Witania i żegnania się,

2.       Przedstawiania siebie,

3.       Nazywania części ciała oraz twarzy

4.       Opisywania pogody

5.       Nazywania czynności,

6.       Liczenia od 1 do 10

7.       Nazywania części garderoby dostosowanej do pór roku

8.       Nazywania kolorów i wskazywanie ich w najbliższym otoczeniu,

9.       Nazywanie i opisywanie świąt i zwyczajów

10.   Wskazywanie przeciwieństw.

Przedszkolaki z radością uczestniczą w zajęciach języka angielskiego .Chętnie biorą udział w zabawach, śpiewają poznane piosenki. Odpowiadają na pytania związane z samopoczuciem, przedstawiają się. Rozumieją proste polecenia i reagują na nie. Konstruują proste wypowiedzi na bazie podanego wzorca ( What’s your name? My name is…, How are you? I,m happy, sad…, How is the weather today? It’s sanny, rainny…) Rozumieją ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami. Powtarzają słowa oraz nazywają przedmioty znajdujące się w sali przedszkolnej lub te przedstawione na kartach obrazkowych.

W drugim semestrze będziemy zachęcać dzieci do dalszej nauki języka angielskiego, oraz kontynuować rozpoczęte działania.

Katarzyna Szerszunowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci ze wszystkich grup wiekowych w czasie zajęć z języka angielskiego. Na pierwszych zdjęciach widać zabawy z pacynką i chustą animacyjną dzieci  z najmłodszej grupy Wiewiórek. Na kolejnych widać dzieci słuchające opowiadania (grupa Zajączków). Następne zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeży, Żubrów i Saren biorące udział w zabawach z kartami obrazkowymi.