Z katechezy katolickiej PDF Drukuj Email
wtorek, 02 lutego 2021 14:10, odsłon: 583

Na początku roku szkolnego została przygotowana gazetka z troską o wychowanie dziecka pod okiem Jezusa Chrystusa pod hasłem: POZWÓL JEZUSOWI WYCHOWYWAĆ TWOJE DZIECKO. Jednocześnie gazetka zwiera prośbę dziecka do Rodziców: Mamo, Tato prowadź mnie do Jezusa. Jednocześnie gazetka zgodnie z rokiem liturgicznym jest na bieżąco aktualizowana.

W ostatnią niedzielę listopada kończąc Roku Liturgiczny w kościele obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. Na katechezie dzieci poznały dobrego króla do którego należymy od chwili chrztu świętego. Tym dobrym królem jest Jezus. On nas zawsze kocha i pragnie szczęścia dla wszystkich „królewnych i królewiczów”. Dzieci własnoręcznie wykonały korony, które zabrały do domów.

Przed 6 grudnia dzieci poznały dobrego Biskupa Mikołaja, który pomagała potrzebującym w ukryciu, by nikt go nie widział i nie dziękował. My też możemy naśladować dobroć biskupa Mikołaja, pomagać innym nie oczekując pochwały, najważniejsze, że Pan Bóg nas widzi, zna nasze serca i wszystko co robimy.

Oczekując na święta Narodzenia Pana Jezusa każde dziecko przygotowało i ubierało choinkę: wycinało, malowało i przyklejało ozdoby, gwiazdkę, bombki. Prezenty czekały pod choinką w dzień Wigilii.

siostra Marta Borkułak

Pierwsze zdjęcie przedstawia gazetkę tematyczną pt. "Pozwól Jezusowi wychowywać twoje dziecko".

Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci w koronach na głowie a nastepne zdjęcia prezentują dzieci siedzące przy stolikach podczas wykonywania ozdób choinkowych.