Zimowa logorytmika w grupie Jeżyków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 stycznia 2021 17:36, odsłon: 722

W tym roku zima płata nam figle, raz jest ciepło, innym razem mroźno i pada śnieg. Zainspirowani pogodą, a także oczarowani zimową aurą, postanowiliśmy wspólnie z Jeżykami poćwiczyć buzię i język. Przenieśliśmy się więc na Antarktydę, gdzie razem z pingwinami graliśmy w grę logopedyczną, ćwiczyliśmy prawidłową wymowę podczas wspólnego śpiewania, pracowaliśmy nad koordynacją ruchową w tańcu i zabawach ze śnieżkami. Dodatkową atrakcją wycieczki na Antarktydę były zimowe zagadki i łamigłówki, z którymi przedszkolaki świetnie sobie poradziły.

Na zakończenie zajęć  i na pamiątkę wyprawy dzieci malowały zimowe pejzaże, jednak inaczej niż zwykle, ponieważ wykorzystując pastę do zębów zamiast farby, a paluszki u rąk jako pędzle.

Justyna Karpiuk i Ela Wołkowycka
                                                                                    zdjęcia:  Jola Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeżyków podczas zajęć innowacyjnych „Gimnastyka buzi i języka”. Pierwsze zdjęcia prezentują dzieci siedzące w kole podczas ćwiczeń artykulacyjnych z wykorzystaniem lusterek, wyrzucających dużą kostką do gry liczbę wykonywanych zadań.

Kolejne zdjęcia ilustrują dzieci podczas zabawy ruchowo-muzycznej ustawione w rzędzie jeden za drugim, za dzieckiem w opasce z sylwetą pingwina na głowie.

Następne zdjęcia prezentują dzieci siedzące w dwóch zespołach, układających historyjkę obrazkową.

Dalej dzieci siedzą w kole i rozwiązują zagadki czytane przez prowadzącą zajęcia o tematyce zimowej.

Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci stojące w kole, celujące papierowymi kulkami na leżący na podłodze bębenek.

Ostatnie fotografie prezentują dzieci siedzące przy stolikach podczas pracy plastycznej. Przedszkolaki malują palcami z użyciem białej pasty do zębów na czarnych kartkach.