Jak zostać Kubusiowym Przyjacielem Natury? – grupy Zajączków i Wiewiórek. PDF Drukuj Email
wtorek, 12 stycznia 2021 17:49, odsłon: 618

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki z najmłodszych grup- Zajączki i Wiewiórki przystąpiły do XIII edycji największego w Polsce  programu edukacyjnego - „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Za nami pierwsze zajęcia, dzięki którym wiemy co to jest natura. Poznaliśmy rolę zwierząt w przyrodzie i znamy podstawowe zasady dbania o rośliny. Program pomoże nam w nauce podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu. Mamy nadzieję, że po skończonym cyklu zajęć programu każdy z nas zasłuży na tytuł – Kubusiowego Przyjaciela Natury.

Anna Hałaburda, Katarzyna Szerszunowicz

Zamieszczone zdęcia przedstawiają dzieci z grup Wiewiórek i Zajączków.

Pierwsze zdjęcia prezentują dzieci z grupy Wiewiórek. Dzieci  siedzą przy stolikach i słuchają treści listu czytanego przez nauczyciela. Na kolejnych segregują obrazki a na następnych pokazują w jaki sposób sadzimy rośliny.

Druga część zdjęć przedstawiają dzieci z grupy Zajączków. Na zdjęciach dzieci siedzą na dywanie słuchają treści listu, oglądają film. Na kolejnych zdjęciach dzieci wspólnie wykonują zadania dotyczące opieki nad zwierzętami.