Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Ubieramy choinkę dla ptaków PDF Drukuj Email
wtorek, 12 stycznia 2021 08:36, odsłon: 192

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególny nie tylko dla dzieci ale również dla innych mieszkańców naszej, puszczańskiej okolicy – dla ptaków. Tym razem dzieci z naszego przedszkola pomyślały właśnie o nich, przygotowując  różnorodne „smakołyko-ozdoby” na jedną z wybranych choinek rosnących przy siedzibie Nadleśnictwa Hajnówka.

Głównym zamierzeniem naszych działań było zwrócenie uwagi na ich ekologiczną stronę. Chcieliśmy pomóc ptakom zimową porą w zdobyciu zróżnicowanego pożywienia. Naszym kolejnym celem było świąteczne udekorowanie drzewa w najbliższej okolicy. Nasz wybór padł na świerk rosnący przy Nadleśnictwie w naszym mieście. Dekorując choinkę właśnie tam, chcieliśmy podziękować LASOM, choćby symbolicznie, za choinki, które co roku dekorują nasze przedszkole. Bardzo dziękujemy!!! heart

W grupach: Wiewiórek, Zajączków, Żubrów, Sarenek i Jeżyków wykonane zostały przepiękne i niepowtarzalne nigdzie indziej dekoracje, do których użyto między innymi: nasion słonecznika, pszenicy, soczewicy, kaszy jęczmiennej, kukurydzy, skórek po pomarańczach, słoniny i smalcu. Ubranie choinki dla ptaków własnoręcznie przygotowanymi ozdobami była oczywistą przyjemnością.

 

Serdecznie dziękujemy dla mamy Oliwki i Oli z grupy Jeżyków za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia.

 

 

 

Zespół do spraw ekologicznych

 

 

 

 

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych podczas przygotowania ozdób - smakołyków dla ptaków z wykorzystaniem różnorodnych nasion: słonecznika, pszenicy, soczewicy, kaszy jęczmiennej, kukurydzy, skórek po pomarańczach, słoniny i smalcu.

Ostatnie zdjęcia prezentują kilkoro dzieci i dorosłych ubierających ozdobami – smakołykami dla ptaków, duże drzewo świerkowe przy budynku Nadleśnictwa Hajnówka.


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information