Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Mikołajkowe zabawy w grupie Żuberków. PDF Drukuj Email
wtorek, 15 grudnia 2020 09:04, odsłon: 321

Mikołajki to tradycja obchodzona ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, i kojarzą się z pierwszym świątecznym klimatem, a także obdarowywaniem się drobnymi prezentami. Przedszkolaki w radosnej atmosferze pielęgnowały  zwyczaj mikołajkowy wraz z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską i swoimi paniami z grupy podczas zabaw i tańców o tematyce świątecznej. 

Po wysłuchaniu opowiadania o Świętym Mikołaju, dzieci  rozwijały umiejętności wypowiadania się na forum grupy, rozwiązywały zagadki,  jak również rozwijały  umiejętności współdziałania w grupie.  Po zaśpiewaniu piosenki i zatańczeniu przystąpiły do ćwiczenia, w którym miały za zadanie z mniejszych części ułożyć duuużego Mikołaja .  Żuberki starannie i według podanych wskazówek pokolorowały kontury, z których  ułożyły portret . Pięknie wystrojone i uśmiechnięte Żuberki  pozowały do pamiątkowych zdjęć, gdyż były to specjalne zdjęcia z uśmiechem. Tak, to zdjęcia  dla Świętego Mikołaja , który już niebawem odwiedzi nasze domy i zostawi upominki pod choinką. Pamiętajcie o pierniczkach i szklaneczce mleka …

 

Iwona Gierasimiuk i  Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

zdjęcia: Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

Opis galerii zdjęć:

 

Zdjęcia przedstawiają grupę dzieci ubranych w dominującym, czerwonym kolorze. Na ubraniach są także obrazki reniferów, gwiazdeczek. Początkowe zdjęcia prezentują taniec w parach, oraz ustawienie do zabawy taneczno-ruchowej „Pociąg”. Później pamiątkowe zdjęcia Żuberków wraz z panią dyrektor i wychowawczyniami. Następnie uśmiechnięte dzieci pozują po dwie osoby do zdjęć koleżeńskich, na tle dekoracji składającej się z zielonych choinek, sylwety św. Mikołaja i Skrzata. Na kolejnych zdjęciach przedszkolaki układają puzzle tworząc duży portret Św. Mikołaja. Dalsze zdjęcia ukazują dzieci siedzące przy stolikach i kolorujące kontury różnych części portretu. Przedostatnie zdjęcia to prezentacja grupy dzieci, pani Dyrektor oraz dwóch pań wychowawczyń. Na ostatnim zdjęciu chłopczyk pokazuje efekt końcowy układanki - Portret Św. Mikołaja zawieszony w holu głównym naszego przedszkola. 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information