Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zabawy mikołajkowe w ramach innowacji pedagogicznej w grupie Jeżyków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 grudnia 2020 21:43, odsłon: 286

Miło spędzony czas, wspólna zabawa i niezapomniane chwile to słowa, którymi  można opisać atmosferę zabaw mikołajkowych zorganizowanych  w ramach innowacji pedagogicznej w grupie Jeżyków. Gościem mikołajkowych zabaw językowych była Pani Dyrektor – Dorota Ewelina Durzyńska, która z radością i zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach. Pani Dyrektor wspiera inicjatywy mające na celu rozwój naszych podopiecznych, dlatego wspólnie z dziećmi podejmowała kolejne wyzwania doskonalące poprawną mowę, a tym samym ułatwiające komunikację.

Atrakcji było co nie miara, a wśród nich zabawy logorytmiczne przy muzyce, zamieć śnieżna podczas której dzieci ćwiczyły oddech nabierając powietrze nosem i dmuchając na śnieżynki przez słomkę wprawiały je w ruch. Były również zagadki sensoryczne, gdzie po udzieleniu poprawnej odpowiedzi przedszkolaki ćwiczyły głoskowanie i mikołajkowe opowiadanie logopedyczne w trakcie, którego przed lusterkiem każdy pracował nad sprawnością swojego języka.

Na zakończenie Jeżyki w formie pracy plastycznej przygotowały list do Świętego Mikołaja. W wielkim worze znalazły się wszystkie świąteczne dziecięce marzenia. To były z pewnością wyjątkowe zajęcia…

 

Obejrzyj:

 

images/stories/pliki/20.12.12_MIKOLAJ_W_OKULARACH.mp4

 

Nagranie prezentuje zabawę dzieci podczas piosenki z pokazywaniem.

 

Justyna Karpiuk i Ela Wołkowycka

 

zdjęcia: Jola Wołkowycka

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają grupę dzieci w czerwonych ubraniach i czerwonych czapkach podczas zajęć „Gimnastyka buzi i języka”. Na pierwszych zdjęciach dzieci razem z prowadzącymi paniami oraz panią dyrektor tańczą ustawione w kole. Na kolejnych zdjęciach dzieci i panie siedzą w kole, trzymają w rękach szklane słoiczki ze sztucznymi płatkami śniegu i dmuchają w nie słomką.

Następne fotografie przedstawiają panią prowadzącą trzymającą zielony worek i dzieci, które wkładają ręce do worka i za pomocą zmysłu dotyku odgadują co jest w środku.

Dalsze zdjęcia ukazują dzieci siedzące na macie, trzymające w rękach lusterka i wpatrujące się w swoje odbicia – prezentowanie różnych ćwiczeń buzi i języka. Na kolejnych zdjęciach dzieci trzymają w rękach obrazki z Mikołajem i robią takie same ćwiczenia buzi i języka jak na obrazku.

Następnie dzieci siedzą przy stolikach i wykonują pracę plastyczną pt. „Worek Mikołaja”.

Ostatnie zdjęcia to prezentacja grupy dzieci, pań i pani dyrektor na pamiątkaę spotkania.


 

 

 

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information