Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
czwartek, 10 grudnia 2020 22:37, odsłon: 437

Wiadomo już od dawna, że każdy trzylatek rozpoczynający swą przygodę z przedszkolem, staje się prawdziwym przedszkolakiem, gdy zostanie na niego uroczyście  pasowany. I miało to miejsce 7 grudnia, w naszej najmłodszej grupie – Wiewiórek. Do świętowania w zasadzie przygotowywaliśmy się już od października. Uczyliśmy się ról do przedstawienia, tańców i piosenek. Tuż przed tym najważniejszym dniem, naszą grupę odwiedziła Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, która w mikołajkowym klimacie, przy udekorowanej już choince, przeczytała nam jedną z  zimowych przygód bohatera naszego przedszkola: Żubra Pompika.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka rozpoczęła się od powitania naszej Pani Dyrektor – honorowego gościa w tymże dniu, która przyszła do nas z ogromnymi koszami, wypełnionymi kolorowymi cukierkami   oraz mnóstwem  prezentów. Te piękne podarunki w postaci gier, puzzli, książeczek oraz kolorowanek nasza grupa otrzymała od Marszałka Województwa Podlaskiego -  Pana Artura Kosickiego. Prezenty ufundowała również  Rada Rodziców przy Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika. Drewniane klocki, sklepowa kasa,  nowe lalki i układanki sprawiły nam  mnóstwo frajdy, oj taaak .

Wiewióreczki przygotowały przedstawienie pt.: „Zimowy las”, w którym wystąpiły zwierzęta leśne, a także te zamieszkujące Puszczę Białowieską: misie, wiewiórki, lisy, jeże i żubry. Maluszki pochwaliły się nabytymi dotychczas w przedszkolu umiejętnościami: śpiewały, recytowały wierszyki, tańczyły i grały na bum – rurkach. W zimowym tańcu z chustami zatańczyły wszystkie nasze panie wraz z Panią Dyrektor. Następnie odśpiewaliśmy „Hymn każdego trzylatka” – piosenkę pt.: „Jestem sobie przedszkolaczek” i Pani Dyrektor za pomocą symbolicznego ołówka, pasowała każde dziecko na „pełnoprawnego” przedszkolaka. Na pamiątkę tej uroczystej chwili otrzymaliśmy piękne dyplomy.

Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska podziękowała wszystkim za przygotowanie uroczystości, życzyła dzieciom sukcesów w przyswajaniu wiedzy, wielu przyjaźni i uciechy z bycia w przedszkolu. A także wspaniałych zabaw podarowanymi do grupy prezentami.

Od tej chwili wszystkie Wiewióreczki są już prawdziwymi przedszkolakami.

Serdecznie dziękujemy Marszałkowi Województwa Podlaskiego – Panu Arturowi Kosickiemu za upominki.

 

 

Anetta Trusiewicz – Kolinko, Anna Hałaburda

 

zdjęcia: Jola Wołkowycka

 

 

Opis galerii zdjęć:

Na zdjęciach widzimy Panią Dyrektor Przedszkola, czytającą przygody Żubra Pompika. Następne zdjęcia przedstawiają powitanie Pani Dyrektor przez panie i dzieci z grupy Wiewiórek na uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Kolejne fotografie ukazują występ dzieci oraz wspólny taniec pań z chustami. Następnie widzimy uroczysty moment Pasowania na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Kolejne zdjęcia przedstawiają wizerunek grupy Wiewiórek wraz z Panią Dyrektor i paniami. Na ostatnim zdjęciu widzimy moment częstowania dzieci cukierkami przez Panią Dyrektor.

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information