Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Mikołajki w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2020 23:01, odsłon: 395

Mikołajki  to szczególny dzień i dla małych i dużych przedszkolaków. Zajączki swoje przygotowania rozpoczęły już w poniedziałek. Dzielnie wzięły się do pracy: pięknie udekorowały choinkę oraz całą salę, codziennie powtarzały wierszyk, uczyły się skocznej piosenki na powitanie Mikołaja, własnoręcznie ozdobiły świąteczne skarpety. Pomimo, że pracy było mnóstwo Zajączki wykonywały ją z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na buzi.

W piątek wszyscy przybyli do przedszkola w radosnych nastrojach. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek.

Nasze mikołajkowe świętowanie rozpoczęliśmy od bałwankowego powitania – dzieci siedząc w kole przekazały sobie „świąteczną iskierkę”, czyli małego świecącego bałwanka. Na początku Zajączki dowiedziały się, że wszystkie zadania, które mają dziś do wykonania zostały przygotowane przez Renifery Świętego Mikołaja.  Zajączki każde polecenie zrobiły bezbłędnie: zgodnie współpracowały układając puzzle, segregując pierniczki oraz odszyfrowując zakodowane świąteczne wieże z kubków. Dużo radości sprawiła wspólna zabawa przy dźwiękach piosenki Skaldów „Z kopyta kulig rwie” oraz zabawa w łyżwiarzy na lodowisku.

Zajączki dowiedziały się, że zostały zaproszone przez Świętego Mikołaja do jego fabryki. Mikołaj wirtualnie oprowadził swoich małych gości. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały jak Mikołaj opowiadał o księdze, w której zapisane są imiona  grzecznych dzieci, pokazał magazyn pełen prezentów oraz Elfy robiące zabawki. Mikołaj zdradził również dzieciom w jaki sposób sprawdza czy dzieci zasługują na wymarzone upominki.

Nagle za oknem dzieci zauważyły najprawdziwszego Świętego Mikołaja,  w czerwonym stroju i z długą białą brodą. Dzieci nie dowierzały własnym oczom, radość była ogromna. Mikołaj przekazał  dzieciom list. Zajączki dowiedziały się z niego dlaczego, w tym roku Mikołaj osobiście nie dostarczył dzieciom prezentów, ale zapewnił, że każdy Zajączek otrzyma upominek w domu.

Mikołaj nie pozostawił dzieci bez drobnego prezentu, który w magiczny sposób pojawił się pod choinką.

Dzieci w podzięce za mikołajkowe upominki wspólnie wyrecytowały wierszyk i zaśpiewały piosenkę. Występ został nagrany i zostanie  wysłany do Świętego Mikołaja.

https://www.youtube.com/watch?v=nMmzwvuJ2A0&feature=youtu.be

Na pamiątkę mile spędzonego czasu grupa  Zajączków zrobiła wspólne zdjęcie.

 

 

Dorota Ewelina Durzyńska, Katarzyna Szerszunowicz,

Kinga Grebieszkow, Swietłana Oleszow, Ania Prokopiuk

 

 

 

 

Opis galerii zdjęć:

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające dzieci z grupy Zajączki. Na pierwszych zdjęciach dzieci siedzą w kole na dywanie, przekazują sobie na powitanie świecącą figurkę bałwanka. Na kolejnych w grupach układają puzzle. Następne zdjęcia przedstawiają zabawę na macie do kodowania polegającą na układaniu obrazków z pierniczkami. Dzieci bawią się w parach do muzyki. Zdjęcia kolejne przedstawiają przedszkolaki siedzące na dywanie i układające wieże z kubków. Dzieci oglądają film oraz odbierają list od Świętego Mikołaja. Siedząc w półkolu słuchają treści listu. Na ostatnich zdjęciach widać jak przedszkolaki nagrywają wierszyk i piosenkę oraz wykonują pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information