Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Listopadowe zabawy logorytmiczne u Jeżyków PDF Drukuj Email
niedziela, 29 listopada 2020 22:42, odsłon: 299

Listopad to miesiąc, który złoty urok jesieni  zamienia na pochmurne i deszczowe dni. Pomimo chłodu za oknem i braku słońca dzieci z grupy Jeżyków uśmiechem rozpromieniają ten czas. Odnalazły uroki późnej jesieni podczas deszczowych zabaw prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej związanej z usprawnianiem mowy. Wykorzystując kawałki foli dzieci rozwijały percepcję słuchową naśladując wydawane przez nią dźwięki, a dołączone do tego  zabawy przy muzyce wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój.

Podczas zabawy ze sznurkiem, przedszkolaki ćwiczyły narządy artykulacyjne. To od ich sprawności zależy umiejętności prawidłowej wymowy. Odtwarzanie rytmów także okazało się zadaniem, z którym Jeżyki dobrze sobie poradziły. Z zaangażowaniem śpiewały i tańczyły w rytm deszczowej piosenki.

 

images/stories/pliki/20.11.29_KAP_KAP_KAP.mp4

 

Na zakończenie dzieci wykonały tęczowe parasole będące kolorowym, wesołym akcentem wśród szarych listopadowych dni.

 

 

Justyna Karpiuk i Ela Wołkowycka

zdjęcia: Jola Wołkowycka

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information