Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Deszczowa muzyka” – zajęcia z elementami muzykoterapii w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
niedziela, 29 listopada 2020 20:13, odsłon: 408

W deszczowy piątek w grupie Sarenek nikt się nie nudził. Zajęcia rozpoczęliśmy ćwiczeniami oddechowymi przygotowującymi aparat mowy do śpiewu. Krótką piosenkę pt. „Wiatr i chmurki”, dzieci szybko się nauczyły i z zaangażowaniem śpiewały i ilustrowały ruchem tekst:

„Tam za lasem, tam za górką wiatr dokuczał małym chmurkom,aż się chmurki popłakały i  deszcz padał przez dzień cały.” Następnie każde dziecko otrzymało elementy do stworzenia deszczowego obrazka, ale zanim powstał bawiliśmy się w wiatr i deszcz dmuchając na kartkę papieru i wystukując na niej rytm padającego deszczu.

Starszaki liczyły kropelki  i wygrywały podaną ilość na trójkącie. Ćwiczyliśmy też spostrzegawczość, bo wiatr napsocił troszeczkę na niektórych obrazkach… Odszukiwaliśmy wśród liter i cyfr niedawno poznanych: cyfry „5” i deszczowej literki „D”. Odważniejsze przedszkolaki włączyły się do zabawy „Spacer za dźwiękiem”, która polega na odszukaniu źródła dźwięku przy zakrytych oczach. Zabawa przy akompaniamencie pianina i kija deszczowego wywołała wiele radości, a skacząc  przez „kałuże” uczyliśmy się  zdrowej rywalizacji.

                                        

Urszula Raczkowska – Filinowicz

zdjęcia: Monika Olesiuk

 

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information