Start Rok 2011/2012 Zwiedzanie oczyszczalni ścieków przez małych ekologów

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zwiedzanie oczyszczalni ścieków przez małych ekologów PDF Drukuj Email
sobota, 22 października 2011 06:03, odsłon: 2127

0044_miniNa folderze dzieci zobaczyły jak wygląda dane przedsiębiorstwo, a we wrześniu wybiorą się na wycieczkę do zakładu pracy taty Pawełka, czyli PWiK. Na pewno będzie to dla nich miłe przeżycie, bo zobaczyć to wszystko na własne oczy, to nie to samo co na obrazku".

To fragment artykułu z ubiegłego roku szkolnego. Co prawda wrzesień minął, ale udało się nam wyjechać na wycieczkę w październiku.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za zasponsorowanie autokaru, który zawiózł przedszkolaki z grupy III i IV integracyjnej do PWiK. Celem naszej wycieczki było zapoznanie dzieci ze znaczeniem wody dla zdrowia człowieka i ochrony racjonalnego użytkowania wody – bezpieczne środowisko. Dzieci miały okazje zwiedzić oczyszczalnię ścieków. Pan Janusz Bilkiewicz zapoznał nas z urządzeniami do oczyszczania ścieków, w ciekawy sposób opowiedział  w jaki sposób ścieki z naszych domów trafiają do oczyszczalni i co się z nimi dalej dzieje.To niesamowite jak bardzo pożyteczną rolę z punktu widzenia gospodarki człowieka mogą uczynić bakterie. Okazało się bowiem, że to specjalne szczepy mikroorganizmów oczyszczają wodę. Pan prezes Jerzy Aleksiejuk w roli przewodnika, w asyście Pawełka oprowadził nas po terenie oczyszczalni. Chłopaków zainteresował samochód WUKO. W zachwyt wprawił wszystkich widok kaczek, które zadomowiły się na dobre. Obejrzeliśmy także rury, i nie jednej osobie wpadł pomysł do głowy: „ale fajny byłby tunel do zabawy!”. Przedszkolaki już wiedzą jakim sposobem oczyszczane są ścieki, by mogły stać się czystą wodą.

Każde dziecko otrzymało pyszny soczek w kartoniku. Podziękowaliśmy laurką i piosenką o dinozaurze, który..” nie lubi palaczy, ucieka przed dymem”. Tak, tak, to nasza „Piosenka o Dinku”, którą śpiewamy często, bo przecież realizujemy program antynikotynowy „Czyste powietrze wokół nas”.

Humor: Pan Janusz opowiada o ściekach, a nasz Kubuś M. wtrąca się i mówi:” a u mnie w domu, na sedesie też są wścieki.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information