Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wiewióreczki poznają otaczający świat poprzez zmysły- INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z ELEMENTAMI SENSOPLASTYKI I INTEGRACJI SENSORYCZNEJ PDF Drukuj Email
czwartek, 22 października 2020 21:31, odsłon: 484

Od dawna wiadomo, że kiedy dzieci mogą czegoś doświadczyć, coś  zobaczyć, czegoś powąchać, dotknąć, posmakować lub usłyszeć, czyli odczuć otaczający świat wszystkimi zmysłami, łatwiej przyswajają wiedzę. W związku z tą zasadą, dzieci z grupy Wiewiórek w bieżącym roku szkolnym biorą udział w zajęciach w ramach Innowacji pedagogicznej - SENSOprzedszkolaki.

Październikowe spotkania rozpoczęliśmy od zabawy muzyczno - ruchowej „Poruszam się i prostuję”.

Następnie Wiewiórki doświadczyły stymulacji dotykowej poprzez bezpośredni kontakt z materiałem przyrodniczym - darami jesieni. Wyklejały kontury obrazka różnobarwnymi, pachnącymi i szeleszczącymi liśćmi.

Na kolejnym spotkaniu dotykały i porównywały kształt, kolor, fakturę kasztanów i szyszek. Po zajęciach przedszkolaki stwierdziły, że w dotyku przyjemniejsze są małe kasztany, chociaż szyszki również mile łaskotały ich dłonie.

Sprawne rączki Wiewiórek stworzyły prace pt. „Jesienne drzewo”. Podczas wykonywania tej pracy łączyły ze sobą wszystkie barwy jesieni, co dało im możliwość odczucia wielu wrażeń dotykowych i wzrokowych. Zajęcia przedszkolaki zakończyły tańcem do piosenki „Wiewióreczka”.

 

Jesteśmy super  SENSOprzedszkolakami!

 

Anna Hałaburda

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information