Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA – INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z ELEMENTAMI LOGORYTMIKI W GRUPIE JEŻYKÓW PDF Drukuj Email
wtorek, 20 października 2020 08:45, odsłon: 699

Sprawność aparatu artykulacyjnego, czyli popularna gimnastyka buzi i języka są niewątpliwie ważnym elementem rozwoju mowy i wymowy, dlatego dzieci z grupy Jeżyków podjęły wyzwanie i rozpoczęły ćwiczenia logopedyczne w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej. W czasie zajęć przedszkolaki doskonały między innymi percepcję słuchową. To dzięki jej sprawnemu funkcjonowaniu dziecko spostrzega , zapamiętuje i rozpoznaje dźwięki, wśród których znajdują się również dźwięki mowy.

Wspólne muzykowanie, granie, śpiewanie oraz odtwarzanie rytmów z wykorzystaniem między innymi instrumentów dało dzieciom wiele radości. Z dużym zaangażowaniem Jeżyki próbowały swoich sił przenosząc kolorowe listki za pomocą słomek. Zadanie może nie było zbyt proste ale i z tym poradziły sobie bardzo dobrze.

Na zakończenie - przyjemny relaks przy "wierszykach masażykach". Ćwiczenia relaksacyjne pomogły dzieciom przenieść się w świat spokoju, zapomnieć o zmartwieniach, a przy okazji dostarczyły niemało satysfakcji z wspólnej zabawy.

                                                                                                            

J. Karpiuk, E. Wołkowycka

                                                                                                                 zdjęcia:  J. Wołkowycka

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information