Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Kodowanie czas zacząć !! Innowacja Pedagogiczna – Zakodowane Zdrowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 października 2020 20:17, odsłon: 389

Przedszkolaki z grupy Zajączków właśnie rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem. Na pierwszych zajęciach dzieci rozmawiały o tym, jak ważne jest prawidłowe mycie rąk. Nazywały symbole dotyczące kolejnych etapów dbania o higienę rąk i bezbłędnie ułożyły je w odpowiedniej kolejności, tworząc swój pierwszy ALGORYTM. Powstałą instrukcję przykleiliśmy na ścianie w łazience, by każdy przedszkolak nie zapomniał zasad mycia rąk.

Kolejnym etapem naszych zajęć była zabawa z kratownicą i wędrującym po niej listkiem. Dzieci przesuwały listek zgodnie z poleceniami: „w górę, w dół, w prawo, w lewo”. Na początku zadanie nie było takie proste, jednak z każdym kolejnym ćwiczeniem przedszkolaki nabywały coraz większej wprawy.

Najwięcej radości sprawiło dzieciom budowanie z kolorowych kubków. Zabawie i pomysłom na kolejne konstrukcje nie było końca. Nawet upadające wieże nie wywoływały smutku na twarzach małych budowniczych a jedynie śmiech i chęć do stworzenia czegoś nowego.

Na zakończenie zajęć umyliśmy ręce postępując według wspólnie stworzonego algorytmu.

Kodowanie i zabawy z nimi związane to mnóstwo pozytywnych emocji, praca w grupie, wspólne poszukiwanie rozwiązań zadań na drodze wyobraźni, rozumowania i wnioskowania.


Kodowanie to świetna zabawa!!!

 

 

 

Kasia Szerszunowicz

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information