Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka PDF Drukuj Email
wtorek, 22 września 2020 22:01, odsłon: 988

20 września - Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka i od tego czasu ten dzień stał się najważniejszym świętem wszystkich przedszkolaków. Nasze przedszkolaki z grupy Zajączków świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo zabawy i niespodzianek.

„Wszyscy swoje święto mają, (…)

tańczą, skaczą i śpiewają (…)

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce.”

Na początku dzieci rozwiązywały zagadki, które miały za zadanie sprawdzić, czy każdy uczestnik zabaw wie, jak być super przedszkolakiem. Dzieci quiz ten rozwiązały bezbłędnie.

Kolejnym etapem tego szczególnego dnia było zaproszenie wszystkich do wspólnej zabawy. Śpiewom i tańcom nie było końca. Dzieci bawiły się przy dźwiękach dziecięcych utworów, łapały bańki mydlane, tańczyły z balonami, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Radosny śmiech towarzyszył różnym konkursom. Trochę zmęczone przedszkolaki zrelaksowały się wykonując masażyk piórkami.

Na zakończenie wspólnego świętowania, każdy dzielny przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal.

„Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na Waszych twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.”

Życzą Pani Dorota Ewelina, Kasia, Kinga, Świetłanka, Ania P. i Ania M. :)

Katarzyna Szerszunowicz, Swietłana Oleszow