Zwykłe i niezwykłe zabawy bańkami mydlanymi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 czerwca 2020 13:21, odsłon: 676

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Bańki mydlane to idealny pomysł na rozrywkę i aktywne spędzanie czasu dla dzieci. Dlatego dziś chciałabym zaproponować zwykłe i niezwykłe zabawy z bańkami mydlanymi.

Przepis na płyn do baniek mydlanych

- 150ml płynu do mycia naczyń

- 350ml wody

- 2 łyżeczki cukru

1. Puszczanie i łapanie baniek sprawi  radość każdemu dziecku. Na początku zabawy to rodzic może puszczać bańki, a zadaniem dziecka będzie złapać ich jak najwięcej. W następnym etapie zabawy następuje zamiana ról.

Zabawę z pewnością uatrakcyjni  piosenka:

2. Do kolejnej zabawy wykorzystamy własnoręcznie wykonany przyrząd do robienia baniek, który pomoże nam wydmuchać niezwykłe bańki.

Do wykonania naszego przyrządu potrzebujemy:

- kilka słomek

- taśma klejąca

- płyn do baniek

- miseczka

Wykonanie przyrządu jest bardzo proste. Układamy równo wszystkie słomki i owijamy je taśmą. Tak przygotowane słomki końcówkami maczamy w płynie, a drugą czystą stroną przykładamy do ust i dmuchamy.

3. Bańkowy obraz. Zabawa pozwoli zatrzymać bańki na dłużej i dokładnie zobaczyć ich piękno.

Potrzebujemy:

- biały brystol

- przyrząd do robienia baniek

- płyn do baniek

- małe pojemniki

- farby plakatowe

Do małych pojemników wlewamy płyn do baniek i dodajemy trochę farby plakatowej. Do każdego kubeczka inny kolor. Mieszamy pędzlem tak by oba składniki się połączyły. Maczamy końcówkę przyrządu w jednym z pojemniczków i dmuchamy w kierunku kartki. Bańka osiada na kartce. Możemy się jej wtedy dokładnie przyjrzeć. Po chwili bańka znika, ale zostawia po  sobie niezwykły ślad. Robimy dużo baniek, maczamy przyrząd w różnych kolorach i tworzymy bańkowy obraz.

4. Pomysłem na kolorowe bańki może też być praca plastyczna, która ma na celu pokazanie zjawiska mieszania barw.

Potrzebujemy:

- brystol

- ołówek

- cyrkiel lub różnej wielkości koła

- farby

- pędzel

Na białym brystolu rysujemy lub odrysowujemy koła różnej wielkości. Zadaniem dziecka jest ich zamalowywanie farbami w różnych kolorach (kilka kolorów na jednej bańce) w ten sposób dziecko będzie mogło obserwować zachodzący proces mieszania barw.

Dobrej zabawy

Justyna Karpiuk