Start Rok 2011/2012 „Wiemy co jemy, odżywiamy się zdrowo” – piknik jesienny

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Wiemy co jemy, odżywiamy się zdrowo” – piknik jesienny PDF Drukuj Email
czwartek, 13 października 2011 19:35, odsłon: 2994

0041_mini5 października br. w  naszym przedszkolu po raz kolejny odbył się „Piknik jesienny” zorganizowany przez nauczycielki Iwonę Gierasimiuk i Annę Olszewską. Wszystkich zebranych powitała za – ca dyrektora  Swietłana Oleszow.

 Tym razem tematem wiodącym była promocja zdrowego odżywiania w myśl idei programu Wojewódzkiej Sieci Placówek Promujących Zdrowie, do której od czerwca 2011r. należy Przedszkole nr 3 w Hajnówce.

Uczestnicy pikniku w krótkim wystąpieniu koordynatora zespołu ds. promocji zdrowia – Joanny Ruszuk poznali podstawowe założenia podejmowanych działań. Podczas pikniku atmosferę podgrzewał zespół muzyczny „Brygada Drwala” pod kierunkiem pana Dudara, rodzica jednego z  najmłodszych przedszkolaków, który akompaniował i bawił dzieci oraz rodziców grając i śpiewając znane przeboje. Milusińscy z każdej grupy wiekowej zaprezentowali swoje talenty śpiewając piosenki o tematyce „owocowo-warzywnej”.

Zaproszenie na nasz piknik przyjęli hajnowscy producenci zdrowej żywności:  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Hajnówka, Runo Hajnówka oraz  Piekarnia Podolszyńscy, którzy na swoich stoiskach prezentowali zdrowe produkty spożywcze.

Rodzice i dzieci zostali zaproszeni do udziału w przygotowanych przez nauczycielki atrakcjach. Był konkurs pt. „Jesienna zgadula”, w którym każdy uczestnik każdy otrzymał nagrodę rzeczową. Ogromnym powodzeniem cieszył się kącik plastyczny, gdzie rodzic ze swoją pociechą mógł wyczarować owocowo-warzywnego stworka. Wszystkich uczestników pikniku prowadzące zaprosiły do degustacji zdrowych przysmaków jesiennych, przygotowanych przez naszych rodziców. Można było też skosztować świeżo wyciskanego soku z warzyw i owoców, a także rozgrzać się gorącą herbatką z cytryną i bigosem przygotowanym przez panie kucharki.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń. Czekamy na następny piknik – z pewnością będzie on równie udany.

Składamy serdeczne podziękowania wyżej wymienionym hajnowskim przedsiębiorcom zdrowej żywności: oraz zespołowi wokalno-muzycznemu „Brygada Drwala”.

A.Olszewska, I. Gierasimiuk

 


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information