Zabawy słuchowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 czerwca 2020 12:51, odsłon: 716

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Dzień dobry! Dzisiaj ćwiczymy nasz słuch. Do zabawy potrzeba: kilka rękawiczek lateksowych, patyczki np. do liczenia lub po lodach, nakrętki, sól, ryż, ciecierzyca, spinacze biurowe i co tylko macie na chwilę obecną w domu co zmieści się do rękawiczki a wydaje różne ciekawe dźwięki. Zanim przystąpimy do zabawy głównej zapraszam do zadania na rozgrzewkę.

Proponuję zabawę poznawczą. Dziecko musi poznać przedmioty. Dotknąć, powąchać, policzyć, ułożyć coś ciekawego z przygotowanych rzeczy inwencja twórcza mile widziana. Warto opisywać
i nazywać wraz z dzieckiem.

Następnie wspólne napełnianie rękawic dzięki czemu dziecko po dotyku poznaje przedmioty.
Na koniec nadmuchujemy rękawice i zawiązujemy.

Rodzic nakłada dziecku opaskę na oczy i dziecko próbuje odgadnąć po dźwięku co może być
w środku. W przypadku trudności opaskę zdejmujemy potrząsamy każdą rękawiczką, aby dziecko usłyszało dźwięk następnie ponownie próbujemy z zasłoniętymi oczami.
Życzę dużo śmiechu podczas zabawy i powodzenia!

Kinga Grebieszkow