Start ŻUBRY Zabawki ekologiczne

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zabawki ekologiczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:53, odsłon: 1068

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Temat: Zabawki ekologiczne

Witajcie, Żuberki!   

Oto propozycje zadań oraz zabaw, które możecie wykorzystać w nadchodzącym, przedostatnim już tygodniu prze wakacjami:

 

1.       Poszukajcie w domu szklanej butelki po wodzie. Napełnijcie ją ziarnami grochu, fasoli, ciecierzycy lub makiem (mniej więcej do połowy). Zakręćcie. W ten sposób powstał wam ekologiczny instrument muzyczny. Jeśli macie więcej butelek, każdą z nich możecie napełnić innymi ziarnami – instrumenty posłużą wam do zabawy w „Ekologiczną orkiestrę”. Jeśli nie znajdziecie szklanych butelek, równie przydatne mogą się stać zwykłe słoiczki po dżemie.

2.       Improwizacje ruchowe do muzyki relaksacyjnej https://www.youtube.com/watch?v=wr1dtDxmXWk

3.       Czy macie w domu karton lub nieprzydatne pudełko? Jeśli przy pomocy rodzica okleicie je kolorowym papierem może się ono stać „skrzynią na skarby”. A na pewno macie wiele skarbów i pamiątek. Warto stworzyć Skrzynię Skarbów, by po latach, gdy już dorośniecie, otworzyć ją i wrócić do dzieciństwa.

4.       Zabawa przy piosence: „Złap lato” https://www.youtube.com/watch?v=D1Ua3EEJxQ4

5.       Zabawa: „Czy to jest ekologiczne?” z wykorzystaniem odpadów, np. korek od butelki, kawałek sznurka, skórka od banana, plastikowa butelka, słoik itp. Nauka segregacji; utrwalenie pojęcia ekologia i recykling.

6.       Zabawa ruchowa „Złap!”- wykorzystać można woreczek, piłkę, obręcz.

7.       Zabawy z magnesami: „Łowimy ryby”, „Magnesowy labirynt”:

Do pierwszej zabawy potrzebujemy rybek z folii aluminiowej ( którą kilkakrotnie składamy i wycinamy kształt ryby), miskę z wodą i sznurek o dł 20 cm, z przywiązanym na jednym końcu magnesem. Łowimy jak najwięcej rybek – każdy uczestnik zabawy przelicza swoje zdobycze.

Do „Magnesowego labiryntu” potrzebujemy kartkę z narysowanym prostym labiryntem, metalową zakrętkę i magnes. Ustawiamy zakrętkę na kartce na początku labiryntu – pod spodem kartki magnes. Musimy pokonać labirynt poprzez odpowiednie sterowanie zakrętką i magnesem.

8.       Zabawa zręcznościowa: „Strąć puszkę” – ustawiamy kilka puszek po napojach w jednym szeregu,  waszym zadaniem jest strącenie jak największej ilości puszek rzucając na przykład kamykiem.

9.       Zabawy z gazetami: zgniatanie kul jedną ręką, rzucanie gazetowymi kulami do celu, taniec na gazecie, orgiami z gazety.

10.   Zabawa przy piosence „Świat w naszych rękach” https://www.youtube.com/watch?v=pRNtFXew_VE

Pozdrawiamy Was serdecznie!

 

Anetta Trusiewicz – Kolinko, Anna Hałaburda

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information