Start RELIGIA PRAWOSŁAWNA Apostołowie otrzymują dar Świętego Ducha

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Apostołowie otrzymują dar Świętego Ducha PDF Drukuj Email
wtorek, 02 czerwca 2020 06:33, odsłon: 4421

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Apostołowie otrzymują dar Świętego Ducha

W niedzielę 7 czerwca będziemy obchodzić jedno z 12- tu wielkich świąt cerkiewnych - Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów, inna nazwato Pięćdziesiątnica (świętujemy 50 dni po Wielkanocy). Święto to nazywamy również Troicą (Trójcą), ponieważ objawiła się ludziom Trzecia Osoba Trójcy Świętej – Duch Święty.

Pamiętacie dzieci jak w przedszkolu powtarzaliśmy Osoby Trójcy Świętej: Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty.

 

 

Po Wniebowstąpieniu Pańskim uczniowie wraz z Matką Bożą przebywali w Jerozolimie. Pewnego dnia, gdy zebrali się na modlitwę w jednym domu nastąpił nagły szum z nieba jakby powiew gwałtownego wiatru. Wypełnił on całe pomieszczenie, w którym przebywali apostołowie i ukazały się języki z ognia nad ich głowami. Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić różnymi językami, rozeszli się po całym świecie aby głosić naukę o Jezusie Chrystusie. W tym dniu cerkiew ubrana jest na zielono, przystrojona zielonymi gałązkami brzozy lub innych drzew. Po raz pierwszy od Wielkanocy można będzie stawać na kolana w czasie modlitwy w cerkwi i w domu.

Kochane dzieci – w szkole nauczycie się modlitwy do Ducha Świętego ,,Caru Niebiesnyj’’.

Pamiętajcie, że w każdym z nas także niewidzialnie działa Duch Święty, obdarzając nas swoimi Darami: mądrością, pokorą, cierpliwością, miłością, pobożnością, nadzieją, wiarą.

Postarajcie się  razem z rodzicami uczestniczyć w Świętej Liturgii, przystępując do Sakramentu Świętej Eucharystii.    

    

Eugenia Kazimiruk

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information