Wyzwanie na dziś - budujemy bazę! PDF Drukuj Email
piątek, 29 maja 2020 07:58, odsłon: 581

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Mały, cichy, przytulny kącik do zabawy, odpoczynku lub po prostu do posiedzenia, schowania się. Ma ściany, dach, podłogę, reszta zależy od pomysłowości i potrzeb dziecka. Jest zbudowana z prostych, dostępnych materiałów – krzeseł, szafek, koców, sznurków, spinaczy do prania, kija od szczotki… a w środku -  co tylko chcemy. To jest właśnie ,,BAZA”. W bazie można robić wiele rzeczy – czytać, bawić się, zrobić piknik, grać w gry, układać puzzle, leżeć… albo po prostu – nic… i też jest przyjemnie.

Budowanie bazy jest też sposobem na rozbudzanie wyobraźni dziecka, rozwijanie umiejętności konstrukcyjnych, rozwiązywania dylematów i pokonywania trudności. Przebywanie w bazie daje spokój, poczucie bezpieczeństwa i poczucie sprawstwa.

Wydaje się, że baza ma same plusy, ale tak nie jest… :). Kolejne wyzwanie to… sprzątanie bazy :). Powodzenia!

Bogusława Wołodkiewicz