Start RELIGIA PRAWOSŁAWNA Jezus wstępuje do nieba.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jezus wstępuje do nieba. PDF Drukuj Email
środa, 27 maja 2020 13:18, odsłon: 462

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Drodzy Rodzice.

W środę 27 maja w cerkwi kończy się radosny 40-dniowy okres wielkanocny, w którym pozdrawialiśmy się słowami ,,Christos Woskresie’’. Jezus Chrystus po Swoim Zmartwychwstaniu spotykał się na ziemi ze swoimi uczniami, uczył ich jak mają postępować, prosił aby nauczali i chrzcili ludzi na całym świecie. Mówił, że zawsze będzie blisko ludzi na ziemi.

 

 

Czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu Jezus zabrał swoich uczniów i Matkę Bożą na Górę Oliwną. Tam nasz Zbawiciel dał swym uczniom ostatnie wskazówki i rady i powiedział, aby nie opuszczali Jerozolimy. Potem powoli zaczął wznosić się na Niebo.

Na ikonie święta widzimy też aniołów w pięknych lśniących szatach, którzy powiedzieli uczniom, że Jezus jeszcze raz przyjdzie na ziemię tylko nikt nie wie kiedy to nastąpi. Po co przyjdzie po raz drugi? Po to aby zabrać wszystkich dobrych ludzi do Królestwa Niebieskiego, gdzie będą żyć z Nim wiecznie.

Jezus uczy nas, abyśmy słuchali jego słów i modlili się do Niego. Spotykamy się z Nim w czasie świętej spowiedzi, Eucharystii, gdy uczestniczymy w nabożeństwach. Pomaga nam w naszej pracy i zawsze nad nami czuwa.

Kochane dzieci odpowiedzcie na pytania:

1. Z jakiej góry Jezus wzniósł się na Niebo?

2.Ilu Aniołków widzicie na ikonie?    

 

 

Eugenia Kazimiruk


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information