Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Domowa, rosnąca farba PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 maja 2020 07:27, odsłon: 239

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Witajcie moi drodzy! Chcielibyście malować farbami, ale okazuje się, że nie macie ich zakupionych, sklep jest akurat nieczynny lub nie macie możliwości? Nie martwcie się! Farby można wykonać w domu! Zdradzę Wam sekret, że są jeszcze lepsze niż te kupowane, ponieważ po wyschnięciu rosną. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami. Zapraszam do wspólnej zabawy! Można się trochę pobrudzić, warto pokonywać bariery dotykowe i malować…

Potrzebujemy:

¼ szklanki mąki
¼ szklanki soli

¼ szklanki wody

 

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Dodajemy barwnik spożywczy, skruszoną kredę lub nawet kredki bambino (skruszone temperówką) I gotowe. Do farb wykorzystuje z synem zakrętki po słoikach, ale tu pozostawiam Wam wybór. Do dzieła.

Jeśli podczas malowania dziecko woli korzystać z pędzla pozwólmy na to. W trakcie proponujmy, przekonujmy do malowania rękoma, gdy dziecko ma z tym problemy, ale nie zmuszajmy.  Do malowania zastosowaliśmy szablon samolotu, ale inwencja twórcza dziecka mile widziana. Aby praca szybciej wyschła można skorzystać z mikrofalówki, piekarnika lub suszarki.

Kolorowej zabawy!
 

                                                                                          Kinga Grebieszkow

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information